Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hrnka so Slovákom oživili hru Bardejova

Sportnet|Publikované 1. nov 2013 o 23:00

V stretnutí 15. kola 1. hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vyhral nad HK Spišská Nová Ves 6:2.

Domáci mali výborných 25 minút, keď viedli 4:0 a brankára hostí Smika vystriedal Gavalier.

BARDEJOV. Domáci kormidelník Ján Vodila zdôraznil, že to bol dobrý hokej: „Húževnatý súper bol doplnený vyspelými hráčmi, vedeli o sebe. My sme dali góly a tie rozhodujú. Sme radi, že po neúspešnom vystúpení v Považskej Bystrici body zostali doma.”

Vodila má zranených hráčov Hajnika a Belušára, a tak sa v mužstve prvýkrát objavili nové tváre.

„Bolo by nás málo, a tak pri dobrej spolupráci s HC Košice sme doplnili káder. Tomáš Hrnka a Marek Slovák priniesli novú krv do mužstva, pomohli nám. Dúfajme, že zranenia Gmittera i Dancsáka budú ľahšieho charakteru a budú čo najskôr k dispozícii. V nedeľu v Michalovciach sa určite bude iskriť, máme sa na čo tešiť, treba sa dôkladne pripraviť.”

Tomáš Hričina patrí medzi najproduktívnejších hráčov mužstva, najmä schopnosťou prihrávať na gól, čo pripisuje celej formácii: „So Ščurkom si rozumieme, v koncovke je najlepším strelcom, chodí tu Jokeľ z Košíc, je to veľmi šikovný útočník. Tréner nás troch spojil, dávame góly, pomáhame mužstvu. No hráme piati, veď aj obrana je aktívna, dá sa spoľahnúť na Kramára či Valentína.”

Podstatne stručnejší bol tréner Spišskej Novej Vsi Michal Teplica, ktorý nebol spokojný s rozhodnutiami arbitrov: „Bol to dobrý zápas. Bardejov vyhral zaslúžene, ale boli také vylúčenia, ktoré nemali byť, zákroky rozhodcovia neposudzovali správne.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.