Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Hricková mienila, že sa budú inak prezentovať

Sportnet|Publikované 3. feb 2009 o 00:00

VALENCIA TO NENECHALA NA NÁHODUBasketbalistky Maximy Broker majú za sebou vydarenú sezónu v Eurolige, ale bodku za ňou peknú nedali. Favorit z

VALENCIA TO NENECHALA NA NÁHODU

Basketbalistky Maximy Broker majú za sebou vydarenú sezónu v Eurolige, ale bodku za ňou peknú nedali. Favorit z Valencie s nimi zatočil až príliš, prehry o 45 a 33 bodov sú priveľmi vysoké. Na palubovke existovalo v týchto súbojoch len jedno družstvo.

KOŠICE. Najmä v domácom druhom osemfinálovom stretnutí sa čakalo, že by mohli odohrať dôstojnejší duel, ale miestami sa podobal tomu prvému vo Valencii. Rozdiel v skóre bol síce menší, ale len o trochu.

Nič nepodcenili

Hráčky španielskeho šampióna potvrdili, prečo patria v Európe medzi absolútnu špičku. "Pred prvým zápasom sme si uvedomovali, že je veľmi dôležitý a hráme doma. Podarilo sa nám ho zvládnuť. Po vysokom víťazstve sme si hovorili, aby sme nepodcenili druhé stretnutie, lebo Košice hrajú doma, takže musíme ísť do toho naplno. Zase sme vyhrali vyšším rozdielom, takže sa dá povedať, že sa nám tieto stretnutia vydarili," zhodnotila česká opora Valencie Jana Veselá. Ako z jej slov vyplýva, aj keď papierovo boli v pozícii jasného favorita, nič neponechali na náhodu. "Určite nie. Veľmi sme sa do tých zápasov motivovali," dodala. A práve to robí z veľkých tímov naozaj veľké, že odvedú maximum aj proti súperovi, ktorý nedosahuje jeho kvalitu.

Vysoká škola

Pre Maximu Broker bolo osemfinále skrátka vysokou školou basketbalu. "Dá sa to tak povedať. Trošku sme sa priučili," priznala krídelníčka Katarína Hricková. Aj ju zaskočilo, že rozdiel na palubovke bol až taký veľký, že miestami sa divák musel čudovať. "V športe je všetko možné, takže sme nešli do zápasu s tým, že chceme prehrať o 40 bodov. Bola nám jasná sila súpera, ale myslela som si, že sa budeme inak prezentovať. V jednom aj druhom zápase. Žiaľ, nepodarilo sa nám to."

So strelami sa ponáhľali

Tréner Svitek okrem menšej ochoty hráčok na ihrisku vypichol aj to, že rešpekt už v prvom meraní síl prerástol až do strachu. Ani v druhom súboji to nebolo omnoho lepšie, veď niekedy Košičanky netrafili ani obruč. "Neviem, či to bol prílišný rešpekt. Súperky bránili veľmi agresívne, a keď sme sa už dostali k nejakej strele, tak sme sa príliš ponáhľali, akoby sme to nestíhali. Akoby sme si neverili, že to vieme, že môžeme dať kôš."

Ťažšie ako so Spartakom

Hricková tvrdí, že zápasy s Valenciou boli iné ako všetky euroligové. Pritom Maxima Broker hrala v skupine aj proti Spartaku Moskovská oblasť, ktorý nie je o nič slabší. "Myslím si, že proti Valencii to bolo ťažšie. V Moskve sme hrali zle, vysoká prehra bola vyložene naša chyba, kým Valencia nás jednoznačne prehrávala, a to vo všetkých činnostiach."

Má sa čo učiť

Teraz vo verejnosti rezonujú práve tieto priepastné prehry s Valenciou, ale zo širšieho pohľadu žlto-modré v súťaži rozhodne nesklamali. Pomerne bez problémov si v ťažkej skupine zabezpečili postup do play-off. "Keď si odmyslíme posledné dve prehry, tak to bol pekný výsledok. Splnili sme očakávania, i keď sme možno v skupine mohli skončiť o stupienok vyššie. Inak to však bolo celkom pozitívne." Hricková okúsila chuť Euroligy prvýkrát v kariére. Čo jej teda ukázala? "No, že sa mám ešte čo učiť," pousmiala sa basketbalistka nášho majstra.

MARIÁN ŠPACAI

Súvisiace články