Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hricková ku koncovke: To je zápasový adrenalín

Katarína Hricková. Verila, že posledné sekundy Košičanky zvládnu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. dec 2011 o 23:00

Nepriestrelné ostávajú basketbalistky Krakova voči nášmu úradujúcemu majstrovi. Tím Good Angels Košice neuspel ani v šiestom vzájomnom euroligovom stretnutí s týmto poľským klubom.

Zápas ôsmeho kola Euroligy sa v Infiniti aréne skončil prehrou Košíc s Wislou 69:72. V C- skupine tak majú Košičanky na konte stále štyri víťazstvá, Krakov už šesť.

KOŠICE. Zápas a jeho priebeh musel osloviť aj diváka. V Košiciach sa v stredu večer ponúkalo zaujímavé podkošové divadlo.

Chybičkou krásy je, že na konci sa z víťazstva netešili basketbalistky Good Angels Košice. Krakov v ôsmom kole Euroligy totiž vyhral tesne 72:69. Treba však dodať, že takmer celé stretnutie hráčky poľského klubu viedli. Miestami aj o desať bodov.

V koncovke náš majster stratu vymazal, išiel dokonca do vedenia, ale posledné slovo patrilo Krakovu.

„Počas stretnutia sme neustále doťahovali náskok súpera. Už to bolo len o tri body, keď nám znovu odskočili. Už som mala v závere pocit, že sme ich zlomili. Išli sme do vedenia, ale v posledných sekundách sme nepremenili stopercentné príležitosti. Neviem, keby sme do vedenia išli o päť minút skôr, tak je to možno celkom iný zápas,“ rozhovorila sa skúsená hráčka Good Angels Košice Katarína Hricková.

Skvelé trojky Krakova

Krakov mal na košickej palubovke skvelú streľbu spoza trojkového oblúka. V prvom polčase premenil zo šiestich pokusov päť. V druhom pridala Wisla ďalších päť trojok. Tá posledná z ruky Powellovej prišla v 38. minúte za stavu 67:65, keď bolo domáce konečne vo vedení, ale 25–bodová Powellová ukázala, že je hráčkou svetového formátu.

„Je to vyčerpávajúce, ak dobre bránite dvadsať sekúnd a dve sekundy pred koncom súperovho útoku dostanete trojku. Krakov bol pri streľbe spoza trojkového oblúka mimoriadne úspešný. No treba povedať, že jeho hráčky často zakončovali v pohode, mali čistú pozíciu. To bola naša chyba v obrane. My sme však napriek tomu bojovali ďalej.“

Poľský klub dal vďaka trojkám 30 bodov. Ďalších 16 bodov pridal zo stopercentných šestiek, tie mali Košičanky podstatne slabšie. Z 26 trestných hodov premenili 17.

„Ak by sme premenili šestky, tak sa ten zápas skončí celkom ináč,“ presvedčená bola po tesnej prehre Hricková a dodala:. „Streľba sa nám nedarí v posledných stretnutiach tak, ako by sme chceli.“

Záver nezvládli

Katka zažila aj predchádzajúce neúspešné ťaženia proti Wisle. Škrelo ju, že konečne neprišlo víťazné vystúpenie.

„My sme ich mohli zdolať už viackrát. Opäť to nevyšlo. Bohužiaľ. Nezvládli sme to,“ povedala krídelníčka, ktorá strávila na ihrisku vyše 11 minút. A to je viac ako v iných stretnutiach. „Každá hráčka má v tomto družstve svoje úlohy. Išla som tam hlavne s obrannými úlohami.“

Záverečné sekundy už sledovala z lavičky a tŕpla. Koncovku mohli Košičanky zahrať aj taktickejšie.

„Možno sme to nezvládli aj po taktickej stránke. Ale to je zápasový adrenalín, hráčka sa rozhoduje v danom momente. To chcenie tam bolo a ak by sme dali pätnásť sekúnd pred koncom kôš, tak by sme k výhre boli určite bližšie. Priznám sa, ja som bola presvedčená, keď sme išli do vedenia, že tie posledné sekundy budú patriť nám.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.