Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hríbik získal v Nemecku viac ako čakal, pritom v trikoch mohol získať ešte viac

Sportnet|Publikované 11. sep 2002 o 22:00

Košice - Pred odchodom na MS vo vodnom lyžovaní za vlekom v nemeckom Afsee Rieste túžili slovenskí reprezentanti po jednej medaile. Majú tri: Broňa

Machová vybojovala bronz v slalome, Slovensko získalo rovnaký kov v súťaži družstiev a mladý Miro Hríbik bronz v kombinácii. Pred ním sa umiestnil len favorizovaný Bielorus Zernosek (2 873,9 bodu), Nemec Pape (2 474,3 bodu), Hríbik nazbieral 2 121,2 bodu. "Vôbec som to nečakal! Skôr som očakával, že sa mi podarí niečo získať vo figurálnej jazde," hovorí Miro Hríbik (na obr.). V tej skončil na peknom 5. mieste, keď kovy patrili bieloruskému triu Zernosek - Durnov - Rikter. "Škoda, že mi rozhodcovia neuznali jeden cvik. Keby mi jeden rozhodca figúru uznal, možno by som bol na treťom alebo i na druhom mieste. Ale taký je šport. Tú figúru mi započítali dvaja rozhodcovia, traja z pätice boli proti. Jednoducho, neuznali mi, že to, čo som predviedol, bol cvik. Videli to úplne ináč."

Medaila zo svetového šampionátu, na ktorom sa zúčastnila kompletná svetová špička (50 vlekárov z 12 krajín, vrátane USA) je však tak či tak na svete. "Je to veľmi dobrý pocit, byť tretí na MS. Aj keď to bolo tesné (pred štvrtým mal Košičan náskok 1,8 bodu - pozn. red.), skoky mi veľmi nevyšli." V nich skončil Hríbik na 9. mieste, a to s výkonom 64,5 metra. "Ale aj tak mi to vyšlo na tretie miesto. Je to niečo historické, lebo na MS sa doteraz medailovo umiestňovali len ženy, mužom sa až tak nedarilo," hovorí Miroslav Hríbik, ktorý sa doteraz hrdil titulom absolútneho juniorského majstra Európy. Kov z MS medzi seniormi má však asi väčšiu váhu ako kov, hoci zlatý, z juniorských ME. "Je to určite viac."

V Nemecku zaujalo Hríbika prekvapujúco dobré počasie a davy ľudí na brehu. "Ešte som toľko ľudí na takom podujatí nevidel. Je to tam dosť populárne, bolo by veru dobré, keby aj u nás prišlo na vodnolyžiarske preteky také množstvo divákov," zasmial sa, uvedomujúc si realitu povedaného, pretekár KVL Trixen Košice.

Študenta 1. ročníka odboru telesnej výchovy na Prešovskej univerzite v tomto roku ešte čaká finálové kolo Slovenského pohára v Košiciach a jedny wakeboardové preteky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.