Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hrhovčania oslávili premiéru postupom

Sportnet|Publikované 16. júl 2014 o 22:00

Jediným mužstvom, ktoré z okresnej súťaže riadenej ObFZ v Rožňave postúpilo na regionálne trávniky, boli dorastenci z Hrhova.

Obhájili jesenné prvenstvo a vybojovali si postup do III. dorasteneckej ligy, kde budú spolu s Drnavou a Krh. Podhradím bojovať o majstrovské body.

ROŽŇAVA. V jesennej časti súťažného ročníka 2013/2014 sa v kategórii dorastu na okresných trávnikoch malo predstaviť desať mužstiev. Vlachovo však odstúpilo ešte pred štartom a Honce po štvrtom kole.

Mužstvo dorastu vytvoril šiestoligový Tatran Betliar, ktorý si chlapcov požičal z Vyšnej Slanej, ako to podobne funguje medzi Bohúňovom a Plešivcom v zložke starších žiakov. Dve stretnutia boli kontumované pre neúčasť hostí, ale v odvete padlo veľa červených kariet.

Desaťkrát sa červenalo

Kým v jesennej časti padla jediná červená karta, v jarnej odvete ich bolo hneď deväť, a to v 18. kolo ich bolo päť, pričom tri udelil arbiter dorastencom Gem. Hôrky. Boli udelené prevažne za kritiku, urážku rozhodcu, čo je už istým neduhom aj v mládežníckej kategórii.

Szakács obhájil jesenné prvenstvo

V súťažnom ročníku padlo spolu 306 gólov, z toho 128 v jeseni. T. Szakács z Hrhova obhájil jesenné prvenstvo v štatistike kanonierov, keď konto súperových gólmanov zaťažil 21-krát, čo je o 11 gólov viac ako v jesennej časti.

Najlepší v jednotlivých kluboch: 21 gólov - T. Szakács (Hrhov), 18 gólov - P. Mičinský (Gem. Hôrka), 12 gólov - A. Karalo (Krh. Dlhá Lúka), 11 gólov - J. Barnák (Dobšiná), 9 gólov - P. Boroš (Gem. Poloma), 6 gólov - E. Sendrei (Plešivec), 4 góly - A. Rochl, P. Kubej (Rož. Bystré), 3 góly - M. Revúcky (Betliar).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.