Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hrdinom zápasu v Kremničke sa stal útočník Streňo

Sportnet|Publikované 25. okt 2012 o 22:00

Futbalisti MFK Vranov sa v posledných dvoch kolách na nedostatok šancí sťažovať nemôžu.

Podobne ako proti Popradu, aj v Kremničke však dosiahli iba na bod.

VRANOV. Po nešťastnom stretnutí s FK Poprad chceli futbalisti MFK Vranov potvrdiť svoju ofenzívnu silu aj na pôde ŠK Kremnička.

Trénerovi Jozefovi Kostelníkovi sa začína kolo po kole kreovať optimálna zostava, čo návratom do zostavy potvrdil v nedeľu Ján Hatok.

Kouč Vranovčanov sa opäť pohral so zložením základnej jedenástky a do útoku k Adamovi zaradil Palubu, ktorého útočný potenciál v dorasteneckých časoch vychválil aj slovenský reprezentant Marek Sapara.

Ofenzívny stroj MFK sa rozbehol naplno predovšetkým po zmene strán. Hoci Vranov dvakrát prehrával, jeho hráči v obidvoch prípadoch dvihli hlavu a v závere neboli ďaleko od víťazstva.

„Myslím si, že dnes si zaslúžili vyhrať. Chlapci odohrali dobrý zápas, pričom v závere sme mali dosť príležitostí na strelenie gólu, keď najväčšiu šancu mal Šamo, plus v poslednej minúte sme mali kopať pokutový kop za jasný faul na Jara Adama. Hráči však ukázali charakter, pretože dvakrát dokázali vyrovnať a nakoniec sme ešte siahali po víťazstve,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Kostelník.

Odveta za Poprad

Hrdinom v drese Vranova sa stal útočník Erik Streňo. Už zápas s Popradom vydrel s poctivosťou jemu vlastnou, ale v koncovke mu chýbal potrebný kúsok šťastia.

V Kremničke si však všetko vynahradil. Najskôr v 50. min. potvrdil pri čiare expresnú rýchlosť, z čoho ťažil Adam a svoj výkon vyšperkoval desať minút pred koncom. V náročnej situácii sa šikovne zbavil troch protihráčov a krížnou strelou zariadil remízu.

„Pri prvom góle som si hodil loptu okolo pravého obrancu, ktorého som prešprintoval a keďže Jaro Adam bol v pokutovom území sám, nebolo problémom mu prihrať. V závere som sa to rozhodol skúsiť individuálne. Pred brankárom Kremničky som sa snažil nemieriť k vzdialenejšej žrdi a som rád, že mi to vyšlo,“ vrátili sme sa s Erikom Streňom k dvom gólovým momentom Vranova.

Bod málo

Podobne ako trénerovi Kostelníkovi sa bod za remízu 2:2 málil aj Streňovi. Pozitívom posledných stretnutí Vranova však ostáva, že sa postupne vracajú na trávnik zranení hráči a sila mužstva stúpa, čo výkonom potvrdili hostia aj v Kremničke.

„V Kremničke sme mali dosť šancí na to, aby sme vyhrali. Boli sme lepším tímom, len škoda, že sme to podobne, ako proti Popradu, nedokázali potvrdiť výsledkom. Pri našom prvom inkasovanom góle bola lopta v aute, no rozhodcovia si to nevšimli, za stavu 2:1 som nepremenil moju ďalšiu šancu, podobne sa v závere nepresadil ani Šamo a v poslednej minúte ostal nepotrestaný faul na Adama v pokutovom území domácich, toto všetko boli situácie, ktoré v konečnom účtovaní rozhodli o tom, že sme si body s Kremničkou nakoniec iba podelili,“ konštatoval E. Streňo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.