Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Hrdina play off Giguere ďalšie 4 roky káčerom s 5-násobným navýšením platu

TASR|11. sep 2003 o 10:07

Anaheim 11. septembra (TASR) - Brankár finalistu hokejového Stnaleyho pohára Jean-Sebastien Giguere podpísal so svojím klubom Anaheim Mighty Ducks novú ...

Anaheim 11. septembra (TASR) - Brankár finalistu hokejového Stnaleyho pohára Jean-Sebastien Giguere podpísal so svojím klubom Anaheim Mighty Ducks novú štvorročnú zmluvu v hodnote 19,5 milióna dolárov.

V minulej sezóne zarobil rodák z Montrealu v kalifornskom klube 900.000 dolárov, ale jeho výkony v play off NHL i cena MVP pre najužitočnejšieho hráča zdvihli jeho cenu päťnásobne. "Bolo nám jasné, že mu budeme musieť rapídne zvýšiť plat," vyhlásil generálny manažér Ducks Bryan Murray. "Pôvodná požiadavka z hráčovej strany bola ešte vyššia, ale ponúkli sme mu slušnú zmluvu. Na kontrakte sme sa dohodli a teraz očakávame jeho účasť v tréningovom kempe."

Dvadsaťšesťročný Giguere sa priznal, že mal mal obavy z uzatvárania novej zmluvy. "Bol som znepokojený, ale zároveň som veril, že sa dohodneme," povedal Giguere. "Takéto rokovania zvyčajne trvajú dosť dlho. S novou zmluvou som však spokojný."

Giguere v minulej sezóne doviedol káčerov k historickej účasti vo finále Stanleho pohára. V play off zaznamenal 15 víťazstiev a 6 prehier pri 94,5-percentnej úspešnosti zásahov. Utvoril aj nový rekord play off, keď neinkasoval 168 minút a 27 sekúnd. Celkovo v základnej časti NHL nastúpil Giguere počas šiestich sezón v 182 dueloch a dosiahol priemer 2,44 inkasovaného gólu na zápas.

ja ph

Súvisiace články