Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Hrčková bude radiť svojmu trénerovi ako v Pohári EHF hrať proti Šali

TASR|4. okt 2001 o 12:00

Šaľa 4. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky majstrovského klubu Slovan Duslo Šaľa odlietajú v piatok ráno do dánskeho Frederikshavnu, kde ich v sobotu ...

Šaľa 4. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky majstrovského klubu Slovan Duslo Šaľa odlietajú v piatok ráno do dánskeho Frederikshavnu, kde ich v sobotu o 16.15 h bude v prvom zápase 2. kola Pohára EHF čakať miestny tím aj so slovenskou legionárkou Ingrid Hrčkovou Fox Team Nord.

Dánsky klub slovenskej reprezentačnej spojky vznikol po skončení uplynulej sezóny fúziou dvoch účastníkov najvyššej súťaže a o sile hráčskeho kolektívu v Šali toho veľa nevedia. "Nejaké informácie nám sprostredkovala naša bývalá hráčka Katka Dubajová, ktorá so svojím Oldeburgom stretla s Dánkami v príprave," informovala trénerka Šale Darina Braunová a dodala: "Vraj sa ich hráčky ešte iba spoznávajú a proti Oldenburgu ešte nepôsobili veľmi zohrato. Taktiku však budeme musieť určovať až priamo v zápase."

V kádri Šalianiek v uplynulom týždni mali zdravotné problémy najmä krídelníčky Monika Flašková a Zuzana Bánková, obe však do Dánska poletia. "V stredajšom zápase proti Chirane sme skúšali variant, kde namiesto Bánkovej hrala na ľavom krídle pivotka Caltíková, no vo Frederikshavne nastúpia hráčky na svojich pravidelných postoch," skonštatovala kormidelníčka chemičiek.

Hrčková v drese dánskeho súpera pred stretnutím so slovenským majstrom povedala: "Vo štvrtok bola na programe taktická porada družstva, kde som mala využiť svoje znalosti o Šali v analýze spoločne s trénerom. Šaliansky kolektív sa však po odchode Dubajovej a Vlčkovej zmenil, takže ťažko odhadovať ich silu. Šance na postup sú však vyrovnané a verím, že sa našou typickou severskou a dynamickou hádzanou presadíme."

Hrčkovej celok je v dánskej súťaži zatiaľ po štyroch zápasoch na poslednom mieste bez jediného bodu. V stredu podľahol Fox Team favorizovanému Ikastu 20:35, pričom Hrčková nastrieľala štvrtinu gólov v jej celku.

Sobotňajší zápas povedie fínska rozhodcovská dvojica Ruusunen a Förström, odveta je na programe o týždeň neskôr v mestskej športovej hale v Šali o 18.00 h.

Súvisiace články