Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Hrbatý: Zatiaľ vydržím na tréningu hrať tri sety

(Autor: ČTK)
Sportnet|Publikované 8. apr 2008 o 00:00

Domino sa po zranení cíti lepšie. Zápasy Davis Cupu má obzvlášť rád.

BRATISLAVA. Najskúsenejší z kvarteta Slovákov v daviscupovom súboji s Gruzínskom Dominik Hrbatý sa cíti dobre a na blížiaci sa zápas so súperom menej zvučného mena sa teší. Hrbatý odohral od roku 1996 v najprestížnejšej tímovej súťaži za Slovensko 22 stretnutí so skvelou bilanciou vo dvojhre 25:11.

Vlani, v súboji o záchranu vo svetovej skupine proti Kórejskej republike (prehrali sme doma 2:3), chýbal pre zranenie ramena. Aj preto sa Slováci opäť zosunuli do euroafrickej zóny.

Hra sa zlepšuje

„Cítim sa dobre. Tri sety na tréningu vydržím. Určite sa cítim lepšie ako pred mesiacom. Ešte som neskúšal, čo by urobilo, ak by som musel hrať štyri alebo päť setov. Moja hra sa však zlepšuje. Keď som v tíme, budem sa snažiť hrať, a to čo najlepšie,“ povedal včera na tlačovej besede Hrbatý.

Bývalý 12. hráč rebríčka sa v súčasnosti nachádza na chvoste druhej stovky a na hlavnom okruhu ATP odohral po dvoch operačných zákrokoch lakťa a ramena na pravej ruke iba dve stretnutia.

V Indian Wells prehral ešte v úvode kvalifikácie hladko s Američanom Waynom Odesnikom, o niečo neskôr v Miami nestačil v troch setoch, ale už po výrazne zlepšenom výkone, na Lotyša Ernestsa Gulbisa. Ako sám povedal, potrebuje odohrať čo najviac stretnutí s kvalitnými súpermi, aby sa mu vrátili rytmus a herná pohoda.

Forma sa nedá dohnať za dva zápasy

„Keď nehráte sedem mesiacov, musíte to nejako pocítiť. To sa nedá dohnať za dva zápasy. V dnešnom tenise robí veľmi veľa podanie a práve pri servise som bol v prvých zápasoch po operácii limitovaný. Určite som zvyknutý dosiahnuť zo svojho podania viac bodov, než to bolo v tých pr­vých zápasoch. Verím však, že sa to bude zlepšovať. Výmeny boli už v súboji proti Gulbisovi na solídnej úrovni. To mi potvrdil aj bývalý československý reprezentant Karel Nováček, ktorý sa tam na mňa prišiel pozrieť,“ uviedol Hrbatý.

Tridsaťročný Bratislavčan je tradične najväčším ťahákom daviscupového tímu Slovenska. Je známy veľkou bojovnosťou. O svojom vzťahu k tejto súťaži povedal: „Na Davis Cup sa vždy teším. Na tú príjemnú burcujúcu atmosféru, ktorá ho sprevádza. Verím, že aj teraz to bude dobré, že ľudia prídu aj s deťmi a zaplnia Národné tenisové centrum. Bolo by pre mňa zadosťučinenie hrať pred skvelým publikom po tom, čím som musel prejsť v minulých mesiacoch.“

Dočasne pomáha Mihal

Hrbatý po pracovnom rozchode s Tiborom Tóthom zostal načas bez trénera. Počas prípravy na daviscupový súboj s Gruzínskom sa objavuje na tréningoch v spoločnosti svojho bývalého trénera Mojmíra Mihala, ktorý je okrem iného aj kapitánom slovenského fedcupového tímu.

„Požiadal som ho, aby mi trochu pomohol. Pozná ma veľmi dobre, veď sme už spolupracovali. Dohodli sme sa na tento týždeň, kým som doma. Ide o také krátke vypomáhanie, kým neodídem opäť na turnaje,“ vysvetlil Hrbatý.

Súvisiace články