Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hrbatý v Miami proti Gulbisovi, Cibulková so Zi Jan

SITA|Publikované 25. mar 2008 o 06:41

MIAMI 25. marca (SITA) - Súperom slovenského tenistu Dominika Hrbatého v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Masters Series Sony Ericsson Open v Key Biscane v Miami na Floride (dotácia 3,77 milióna USD, tvrdý ...

MIAMI 25. marca (SITA) - Súperom slovenského tenistu Dominika Hrbatého v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Masters Series Sony Ericsson Open v Key Biscane v Miami na Floride (dotácia 3,77 milióna USD, tvrdý povrch Laykold Cushion Plus vonku) bude takisto nenasadený Lotyš Ernests Gulbis, 91. v dlhodobom renkingu. Postupujúci sa medzi najlepšími 64 stretne so štvorkou žrebu, Rusom Nikolajom Davydenkom.

Držiteľ šiestich titulov z hlavného okruhu Hrbatý má s ukrajinským rodákom Davydenkom nepriaznivú bilanciu vzájomných súbojov 1:4 a naposledy mu podľahol na sklonku sezóny 2006 vo finále turnaja AMS v parížskej hale Bercy. Tridsaťročný Bratislavčan figuruje po dvoch operáciách pravej ruky až na 200. mieste vo svetovom rebríčku, ale v areáli Crandon Park po prvý raz využíva tzv. chránený renking, podľa ktorého je pre 8 podujatí počas 9 mesiacov na 70. priečke v systéme ATP Entry, takže nemusel hrať v kvalifikácii.

V hlavnej súťaži ženskej sekcie dvojhry tohto spoločného turnaja (takisto dotácia 3,77 milióna USD) sa predstavia dve Slovenky. Daniela Hantuchová (9. v hodnotení WTA Tour) si ako sedmička "pavúka" bez boja počká v 2. kole na úspešnejšiu z duelu Venezuelčanky Milagros Sequerovej (109.) s Ruskou Jaroslavou Švedovovou (91.). Na 3. kolo je žrebom a renkingom "naprojektovaný" duel 24-popradskej rodáčky so Španielkou Anabel Medinovou-Garriguesovou, v osemfinále by súperkou semifinalistky Australian Open 2008 papierovo mala byť Češka Nicole Vaidišová a v prípadnom štvrťfinále svetová dvojka a čerstvá šampiónka z Indian Wells, Srbka Ana Ivanovičová.

Dominika Cibulková (38.) si na začiatok premiérovo vo svojej kariére zmeria sily s tiež nenasadenou Číňankou Zi Jan (41.), a to o právo vyzvať v 2. kole dvadsiatku tohto podujatia Talianku Francescu Schiavoneovú.


Žreb slovenských tenistov v 1. kole dvojhry v Miami:


MUŽI

Dominik Hrbatý (SR) - Ernests Gulbis (Lot.)

ŽENY

Dominika Cibulková (SR) - Zi Jan (Čína)

Daniela Hantuchová (7-SR) - voľný žreb


2. kolo:


MUŽI

Nikolaj Davydenko (4- Rus.) - víťaz súboja Dominik Hrbatý (SR) / Ernests Gulbis (Lot.)

ŽENY

víťazka súboja Dominika Cibulková (SR) / Zi Jan (Čína) - Francesca Schiavoneová (20-Tal.)

Daniela Hantuchová (7-SR) - víťazka súboja Milagros Sequerová (Ven.) / Jaroslava Švedovová (Rus.)


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.