Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Hrbatý v Adelaide už v semifinále

SITA|6. jan 2006 o 12:19

ADELAIDE 6. januára (SITA, AP) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý opäť potvrdzuje, že v úvode roka sa mu tradične darí. Dvadsaťosemročný Bratislavčan bude hrať na turnaji ATP Next Generation Adelaide ...

ADELAIDE 6. januára (SITA, AP) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý opäť potvrdzuje, že v úvode roka sa mu tradične darí. Dvadsaťosemročný Bratislavčan bude hrať na turnaji ATP Next Generation Adelaide International v austrálskom Adelaide (dotácia 394 000 USD) v semifinále dvojhry, keď v piatkovom štvrťfinále ako druhý nasadený hráč zdolal Dána Kennetha Carlsena 7:5, 6:3. Víťazstvo je o to cennejšie, že s 32-ročným Dánom v doterajších dvoch súbojoch Hrbatý neuhral ani set. Teraz si bilanciu s ľavorukým severanom vylepšil na 1:2. „Hral som spoľahlivo od základnej čiary a to bol základný predpoklad úspechu v tomto stretnutí. Podanie som zlepšil až počas zápasu,“ komentoval Hrbatý. Najlepší športovec a tenista Slovenska uplynulého roka má na Adelaide pekné spomienky. V roku 2004 tam získal v poradí štvrtý turnajový titul na okruhu ATP v kariére (dnes ich má šesť), vo finále vtedy zdolal Francúza Michaela Llodru. Teraz mu na celkové víťazstvo stačí vyhrať dva zápasy. V semifinále narazí na premožiteľa Fína Jarkka Nieminena, 24-ročného Francúza Florenta Serru. „Som veľmi rád, že som v Adelaide opäť v semifinále. Vydarený úvod roka je pre mňa veľmi dôležitý,“ dodal Hrbatý. Druhú semifinálovú dvojicu v Adelaide tvoria Belgičan Xavier Malisse a Čech Tomáš Berdych. Vo skvelej forme hrá najmä Malisse, ktorý vo štvrťfinále povolil Talianovi Andreasovi Seppimu len jeden gem a za 48 minút stratil len 23 fiftínov. "Je skvelé, že hrám tak dobre už po dvoch-troch zápasoch v tomto roku. Musím si to však udržať čo najdlhšie," komentoval 25-ročný Belgičan.


Súhrn výsledkov piatkových zápasov štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Next Generation Adelaide International v austrálskom Adelaide (dotácia 394 000 USD):

Dominik Hrbatý (2-SR) - Kenneth Carlsen (Dán.) 7:5, 6:3

Florent Serra (Fr.) - Jarkko Nieminen (7- Fín.) 6:4, 6:7 (4), 6:2

Xavier Malisse (Belg.) - Andreas Seppi (Tal.) 6:0, 6:1

Tomáš Berdych (6-ČR) - Phillipp Kohlschreiber (Nem.) 6:1, 6:4


semifinálové dvojice: Berdych - Malisse, Serra - Hrbatýds;aa;lb

Súvisiace články