Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hrbatý trénoval s Mertiňákom, verí vo vzostup

SITA|Publikované 29. mar 2007 o 16:39

BRATISLAVA 29. marca (SITA) - Slovenská daviscupová reprezentácia začala vo štvrtok popoludní v Bratislave spoločnú prípravu na blížiaci sa zápas 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára ...

BRATISLAVA 29. marca (SITA) - Slovenská daviscupová reprezentácia začala vo štvrtok popoludní v Bratislave spoločnú prípravu na blížiaci sa zápas 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007 v Skopje proti Macedónsku (6. - 8. apríla). Na antukových dvorcoch Slovana si aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu spoločne "zapinkali" rebríčkovo dvaja najlepší slovenskí tenisti Dominik Hrbatý a Michal Mertiňák. Na kurte strávili približne dve hodiny.

Dvadsiaty štvrtý hráč aktuálneho rebríčka ATP Dominik Hrbatý sa vrátil z amerického turné len v utorok a trochu sa posťažoval na aklimatizačné problémy. "Cítim sa trochu ospalý, ale na to som si už zvykol. Potrvá ešte jeden - dva dni, kým si prehodím režim," vysvetľoval 29-ročný Bratislavčan. Prechod z floridského tepla do bratislavskej skorej jari nevyznačujúcej sa príliš vysokými teplotami zvláda Hrbatý tiež celkom solídne. "Studený vietor som trochu cítil v krku, ale azda to teplý čaj vyrieši. Dúfam, že v Macedónsku bude teplejšie," nádejala sa slovenská jednotka.

Hrbatému sa po februárovom návrate na dvorce, keď pre zlomeninu kostičky na ľavej ruke mesiac pauzoval, veľmi nedarí. Zo šiestich súbojov vyhral iba jediný, keď zdolal Omara Bahrouzyana zo SAE v 1. kole turnaja v Dubaji. Okrem toho zbieral už iba prehry - v Rotterdame s Nemcom Florianom Mayerom 6:7 (5), 6:2, 5:7, v Dubaji v 2. kole nestačil na Robina Söderlinga zo Švédska (3:6, 5:7), v Indian Wells podľahol vo svojom úvodnom zápase Rusovi Teimurazovi Gabašvilimu 5:7, 3:6, na challengeri v Sunrise Talianovi Potitovi Staracemu 6:7 (5), 2:6 a naposledy v Miami ho odprevadil s prehrou 3:6, 2:6 Michael Llodra z Francúzska.

"Samozrejme, že ma moje súčasné výsledky netešia. Ale v tenise je človek raz hore a inokedy dolu. Verím, že práve v Davisovom pohári sa opäť naštartujem a dostanem sa do správnej formy. Na zápas v Macedónsku a dobrú daviscupovú partiu sa vyslovene teším," prezradil Hrbatý.

Slovenský daviscupový tím ma ďalšie tréningy pred súbojom v Macedónsku naplánované na piatok o 10.00 h a o 15.00 h. K Hrbatému s Mertiňákom by sa mal už pripojiť aj Lukáš Lacko, ktorý však má problémy s pravým členkom a nad jeho štartom v Skopje zatiaľ visí otáznik. Tím kapitána Miloslava Mečířa odletí do Skopje v nedeľu 1. apríla o 13.50 h SELČ zo Schwechatu. Vedúcim výpravy je generálny sekretár STZ Igor Moška, trénerom Milan Martinec, lekárom Roman Fano a masérom Martin Osuský. Dominika Hrbatého bude tradične sprevádzať aj kondičný tréner Ivan Gabovič.


Nominácia Slovenska na zápas proti Macedónsku v 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007 tenistov v Skopje (v zátvorke poradie v rebríčkoch ATP Entry vo dvojhre a štvorhre k 19. marcu): Dominik Hrbatý (24./78.), Michal Mertiňák (174./62.), Lukáš Lacko (181./310.), Ivo Klec (277./323.), kapitán: Miloslav Mečíř.


Nominácia Macedónska: Lazar Magdincev (508./381.), Predrag Rusevski (552./400.), Ilija Martinoski (130. v juniorskom rebríčku ITF vo dvojhre), Dimitar Grabuloski (momentálne bez renkingu), kapitán: Goran Ševčenko.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.