Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hrbatý: Štvorhra bude kľúčom

Sportnet|Publikované 23. sep 2006 o 00:00

"V zápase som sa akosi pomalšie zahrieval. Hľadisko bolo v úvode tiché, a tak som naznačil lavičke, aby tam chalani nespali," vravel po prvom zápase barážového zápasu Slovensko - Belgicko najlepší domáci tenista Dominik Hrbatý. Vydrel prvý bod a víťazne

Belgičan Kristof Vliegen včera vzdoroval Hrbatému 199 minút. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

odštartoval víkendový súboj o záchranu v elitnej skupine Davisovho pohára.

Po jeho zlepšenej hre sa prebudilo aj obecenstvo a Sibamac aréna v závere pripomínala kotol z vlaňajších zápasov, hoci v štvortisícovom hľadisku bolo teraz dosť voľných miest. "Po prehratom prvom sete som už hral rýchlejšie, agresívnejšie a pred piatym setom som si veril, že je to moja výhoda. Počkal som si na šancu a tá prišla. Musím povedať, že Vliegen hral výborne, výnimočne sa mu darili returny," vrátil sa Dominik k zápasu. V piatom sete prelomil Belgičanovo podanie v šiestom geme a ujal sa vedenia 4:2 a potom ešte raz v ôsmom geme, čím uzavrel zápas. "V závere som už videl, že súper je o pol kroka neskoršie pri loptičke. Vyhrávame 1:0 a sme bližšie k záchrane, ale teraz musia zabrať aj ďalší hráči nášho tímu," doplnil.

Hrbatý je v domácich stretnutiach naša istota, z doterajších 11 dvojhier v bratislavskom NTC od roku 2003 prehral iba jedinú - vlani s Argentínčanom Davidom Nalbandianom.

"Domáci tenista zahral to, čo som čakal. Až na jedno: ešte som ho však nevidel tak dobre returnovať. Robil som, čo som mohol. Čo sa týka kondičnej pripravenosti - Dominik je zviera," pousmial sa po stretnutí Kristof Vliegen. Belgická dvojka prežíva najlepšie chvíle svojej kariéry, ale na Hrbatého to nestačilo.

Je možné, že obaja hráči nastúpia proti sebe na kurte aj dnes, hoci kapitán belgického tímu Julien Hoferlin na štvrtkovom žrebe nahlásil na štvorhru dvojicu Norman - Elseneer. Ešte ju môže zmeniť. "Som trochu unavený, ale v sobotu budem pripravený hrať. S Mišom Mertiňákom musíme podať veľký výkon, ak chceme v debli zvíťaziť. Možno to bude kľúčový zápas víkendu," zvýraznil význam dnešného súboja Hrbatý. Vliegen nechcel včera večer nič prezradiť: "O zložení štvorhry rozhodne náš kapitán v sobotu predpoludním. Zatiaľ platí to, čo je na papieri."

V poslednom daviscupovom zápase s Ukrajinou (4:1) vybojovala pre Belgicko dôležitý bod vo štvorhre dvojica Olivier Rochus - Vliegen. Je veľmi pravdepodobné, že nastúpia aj dnes.

(on)

Súvisiace články