Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Hrbatý skončil v semifinále

Sportnet|31. júl 2006 o 00:00

LOS ANGELES - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v semifinále turnaja ATP Countrywide Classic na tvrdom po-

Dominik Hrbatý v stretnutí s Nemcom Tommym Haasom. Slovenský tenista prehral v semifinále turnaja Countrywide Classic v Los Angeles 2:6, 5:7. FOTO - SITA/AP

LOS ANGELES - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v semifinále turnaja ATP Countrywide Classic na tvrdom po-

vrchu v americkom Los Angeles (dotácia 500 000 USD) s Nemcom Tommym Haasom za 74 minút 2:6, 5:7.

Súboj turnajovej šestky Haasa so siedmym nasadeným Hrbatým mal dva rozdielne sety. V prvom výborne podávajúci Nemec (dovedna 9 es, 96-percentná úspešnosť prvého podania) dvakrát slovenského súpera brejkol a vyhral ho hladko 6:2. V druhom sete sa hra vyrovnala, ale Haas nášho tenistu k brejkbalu nepustil. Dvadsaťosemročný Nemec napokon predsa len vzal slovenskému rovesníkovi podanie na 6:5 a potom už stretnutie pri svojom servise úspešne zakončil.

Haas si vylepšil bilanciu so "starým známym" Hrbatým na 7:4. "Veľmi ma potešila hra, akú som predviedol. Posledné tri zápasy som s Hrbatým prehral a toto bola dobrá príležitosť na odplatu. Na konci roka chcem byť v najlepšej desiatke, tak sa musím snažiť," komentoval po stretnutí Haas, ktorému patrila pred turnajom v L. A. v ATP Entry 21. pozícia.

"Bolo to kvalitné stretnutie a Tommy zahral výborne. V druhom sete som trochu zmenil svoju hru. Snažil som sa hrať častejšie výmeny a skóre sa vyrovnávalo. Za stavu 5:5 a 0:30 zahral Tommy jednu šťastnú loptičku, no potom pridal zopár skvelých úderov a bolo vlastne po zápase," skomentoval zápas pre Reuters Hrbatý. Najlepší slovenský tenista hral ešte len druhé semifinále na hlavnom okruhu ATP v tomto roku a rovnako ako teraz neuspel ani v úvode sezóny v austrálskom Adelaide. V Los Angeles dosiahol navlas rovnaký výsledok ako vlani, keď v semifinále skončil na rakete Luxemburčana Gillesa Mullera. Zatiaľ posledné finále na okruhu ATP si Hrbatý zahral ešte v roku 2004 v marockej Casablanke.

Haas má šancu zopakovať svoj triumf v Los Angeles z roku 2004 a pridať tretie turnajové víťazstvo v tomto roku. Vo finále ho v noci nadnes nášho času čakal Rus Dmitrij Tursunov, ktorý v semifinále vyradil Čilana Fernanda Gonzaleza v dvoch setoch. Amerika Haasovi zrejme sedí, ešte na začiatku sezóny dominoval na podujatiach v Delray Beach a Memphise. (sita)

Dvojhra - semifinále: Tursunov (8-Rus.) - Gonzalez (3-Čile) 6:4, 6:2, Haas (6-Nem.) - Hrbatý (7-SR) 6:2, 7:5. Štvorhra - semifinále: Butorac, Murray (USA/V. Brit.) - Coetzee, Hrbatý (4-JAR/SR) 4:6, 6:3, 11:9 (zápasový tajbrejk).

Súvisiace články