Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hrbatý skončil na rakete Rosseta

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Bratislava - Slovenský tenista Dominik Hrbatý, najvyššie nasadený, prehral vo štvrťfinále dvojhry na challengerovom turnaji Tatra Banka Open v

Bratislave so Švajčiarom Marcom Rossetom za hodinu a 19 minút 4:6, 3:6. O osude stretnutia rozhodli Tildenove gemy v prvom a druhom sete, ktoré sa stali korisťou Rosseta. Švajčiarsky tenista v zápase ani raz neprehral svoj povestný servis, navyše Hrbatého brejkol aj v desiatej hre druhého setu, v ktorej využil druhý mečbal.

Olympijský víťaz z Barcelony Rosset nastúpi v semifinále proti štvrtému nasadenému Anthonymu Dupuisovi z Francúzska. "Rosset dnes servoval vynikajúco, nedal mi prakticky žiadnu šancu. Úspešný bol aj pri druhom podaní a keď takto bude pokračovať ďalej, môže vyhrať aj celý turnaj. So svojím výkonom v Bratislave som celkom spokojný, až na jednu-dve chyby, ktoré som urobil, si nemám čo vytýkať, bojoval som až do konca," povedal D. Hrbatý.

Výsledky štvrťfinále - dvojhra: D. Hrbatý (1-SR) M. Rosset (Švajč.) 4:6, 3:6, A. Dupuis (4-Fr.) Ž. Krajan (Chorv.) 6:2, 6:3. štvorhra: L. Friedl, D. Škoch (4-ČR) P. Pála, P. Vízner (2-ČR) 6:4, 6:2, S. Humphries, M. Merklein (USA/Bah.) T. Cibulec, J. Levinský (ČR) 6:2, 6:3.