Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hrbatý proti Federerovi, Hantuchová s Erraniovou

SITA|Publikované 20. jún 2008 o 10:59

LONDÝN 20. júna (SITA) - Kvarteto slovenských tenistov spoznalo svojich súperov v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 11,812 ...

LONDÝN 20. júna (SITA) - Kvarteto slovenských tenistov spoznalo svojich súperov v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 11,812 milióna libier). Jediný slovenský mužský zástupca Dominik Hrbatý dostal papierovo najťažšieho možného súpera - svetovú jednotku a päťnásobného šampióna z All England Clubu z ostatných sezón Rogera Federera. Paradoxne však vyznieva fakt, že Hrbatý, momentálne až 272. muž v rebríčku ATP pre nasadzovanie, má s fenomenálnym Švajčiarom priaznivú bilanciu 2:0.

Z tria slovenských žien sa desiata nasadená Daniela Hantuchová po takmer štvrť roku zdravotnej prestávky môže tešiť na súboj s Taliankou Sarou Erraniovou a tridsiatka žrebu Dominika Cibulková sa postaví proti Číňanke Jie Ženg. V oboch prípadoch ide o prvé vzájomné duely medzi týmito hráčkami. Úspešná kvalifikantka Magdaléna Rybáriková, 114. hráčka počítačového poradia, bude mať za súperku rebríčkovo vyššie postavenú Rumunku Monicu Niculescovú (87.). Vo vzájomnej bilancii zatiaľ ťahá 19-ročná Slovenka za kratší koniec (1:2), vrátane prehry 5:7, 1:6 v 1. kole vlaňajšej wimbeldonskej kvalifikácie.


Žreb Slovákov v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom Wimbledone 2008:

MUŽI

Dominik Hrbatý (SR) - Roger Federer (Švajč.) - bilancia: 2:0

ŽENY

Daniela Hantuchová (10-SR) - Sara Erraniová (Tal.) - bilancia: 0:0

Dominika Cibulková (30-SR) - Jie Ženg (Čína) - bilancia: 0:0

Magdaléna Rybáriková (SR) - Monica Niculescová (Rum.) - bilancia: 1:2

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.