Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hrbatý pri návrate s Odesnikom, Klec proti Kendrickovi

SITA|Publikované 11. mar 2008 o 03:46

INDIAN WELLS 11. marca (SITA) - Obaja slovenskí účastníci dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters Series Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells ...

INDIAN WELLS 11. marca (SITA) - Obaja slovenskí účastníci dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters Series Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 3,589 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) sa v utorňajších zápasoch 1. kola stretnú s nasadenými domácimi hráčmi. Dominik Hrbatý, ktorý sa vracia na dvorce po viac ako polročnej prestávke zavinenej problémami s pravou rukou (septembrová operácia lakťa, decembrový zákrok na ramene), bude od 19.10 h SEČ na dvorci č. 4 v areáli Tennis Garden čeliť sedemnástke žrebu eliminácie, Waynovi Odesnikovi. Ivo Klec si v nasledujúcom súboji na rovnakom kurte zmeria sily so štrnástkou „pavúka“ Robertom Kendrickom.

Tridsaťročný Bratislavčan Hrbatý, ktorému momentálne patrí až 198. miesto vo svetovom rebríčku (podľa tu nevyužitého tzv. chráneného renkingu však 70. pozícia aplikovateľná na 8 podujatiach počas 9 mesiacov), sa s 22-ročným ľavákom pochádzajúcim z juhoafrického Johannesburgu Odesnikom (123. v systéme ATP Entry) v minulosti nestretol. V prípade postupu by držiteľ 6 turnajových titulov a niekdajší 12. hráč renkingu čelil úspešnejšiemu z dua Fabio Fognini (3-Tal./75.) - Sam Warburg (USA/159.).

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan s nemeckým zázemím Klec (242.) takisto absolvuje proti svojmu súperovi, 28-ročnému pravákovi z Fresna Kendrickovi (119.), premiéru. Ak prekoná papierové predpoklady, bude môcť vyzvať postupujúceho z tandemu Bobby Reynolds (9-USA/106.) - Laurent Recouderc (Fr./181.). Klec v Indian Wells debutuje, zatiaľ čo Hrbatý hrá už po jedenásty raz. Vlani prehral hneď v 1. kole hlavnej súťaže s Rusom Teimurazom Gabašvilim a celkovo sa mu na tomto podujatí nezvyklo dariť: jeho miestnym maximom sú tri prieniky do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry. Vo štvorhre v roku 2000 po boku vtedy ešte málo známeho Švajčiara Rogera Federera bol v semifinále štvorhry.


Súvisiace články