Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Hrbatý prehral vo štvrťfinále v Pekingu s Ančičom

SITA|15. sep 2006 o 15:53

PEKING 15. septembra (SITA) - Dominik Hrbatý nepostúpil do semifinále dvojhry na turnaji China Open na tvrdom povrchu v Pekingu (dotácia 500 000 USD). Piaty nasadený slovenský tenista podľahol v piatkovom ...

PEKING 15. septembra (SITA) - Dominik Hrbatý nepostúpil do semifinále dvojhry na turnaji China Open na tvrdom povrchu v Pekingu (dotácia 500 000 USD). Piaty nasadený slovenský tenista podľahol v piatkovom štvrťfinále turnajovej štvorke Chorvátovi Mariovi Ančičovi za 130 minút 6:2, 6:7 (4), 4:6. Hrbatý bol blízko víťazstva a postupu, keď až do záveru II. setu mal zápas pod kontrolou. Za stavu 6:2 a 5:5 však nedokázal využiť niekoľko brejkových možností na 6:5. Súper potom vyhral tajbrejk a dostal sa do zápasu. Vo vzájomnej bilancii s aktuálne 12. hráčom rebríčka ATP Entry Ančičom prehráva Hrbatý po piatku 2:4. Súperom Ančiča v semifinále bude Hjung-taik Lee, ktorý zdolal nasadenú jednotku Ivana Ljubičiča 6:3, 7:6 (3).

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP China Open na tvrdom povrchu v Pekingu (dotácia 475 000 USD):

Dvojhra - štvrťfinále:

Mario Ančič (4-Chorv.) - Dominik Hrbatý (5-SR) 2:6, 7:6 (4), 6:4

Hjung-taik Lee (8-Kór. rep.) - Ivan Ljubičič (1-Chorv.) 6:3, 7:6 (3)

Marcos Baghdatis (3-Cypr.) - Danai Udomchoke (Thaj.) 6:2, 6:1

Paradorn Srichaphan (6-Thaj.) - Nikolaj Davydenko (2-Rus.) 6:2, 1:0 - skreč, Davydenko odstúpil pre závrat

Semifinálové dvojice: Ančič - Lee, Baghdatis - Srichaphan