Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Hrbatý prehral v 2. kole dvojhry s Američanom Dentom

TASR|17. aug 2004 o 11:23

Atény 17. augusta (TASR) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v 2. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach s Američanom Taylorom Dentom za ...

Atény 17. augusta (TASR) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v 2. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach s Američanom Taylorom Dentom za 1:27 h v dvoch setoch 6:7 (4) a 3:6. Slovenský mužský tenis tak stratil pod Akropolou aj svojho posledného zástupcu, Karol Kučera i Karol Beck skončili účinkovanie pod piatimi olympijským kruhmi už v úvodnom kole.

Hrbatý začal prvé vzájomné stretnutie proti delovo podávajúcemu Američanovi vo veľkom štýle. Po brejku v druhej hre sa ujal vedenia 2:0, Dentovi sa však vzápätí šnúrou troch gemov podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. O osude setu napokon rozhodoval tajbrejk, v ktorom si Hrbatý vďaka kvalitnému servisu a účinným returnom postupne vybudoval náskok 4:1. Zverenec trénera Mojmíra Mihála však v ďalšom priebehu skrátenej hry neuhral ani loptičku a Dent vďaka sérii šiestich fiftínov v rade vyhral tajbrejk v pomere 7:4.

Na začiatku druhého dejstva mal slovenský daviscupový reprezentant pri súperovom podaní výhodu troch brejkbalov, Dent ich však dokázal odvrátiť a hneď v ďalšej hre prelomil podanie Hrbatého, čo definitívne rozhodlo o prehre slovenského reprezentanta. Rodák z Newportu už náskok 3:0 nepustil z rúk a zabezpečil si účasť v 3. kole. Dent sa nebál riskovať, často chodil na sieť aj po druhom podaní a jeho útočná taktika napokon slávila úspech.

dvojhra - 2. kolo:

Taylor Dent (USA) - Dominik HRBATÝ (SR) 7:6 (4), 6:3

Súvisiace články