Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hrbatý: Potrebujem novú iskru

Sportnet|Publikované 24. sep 2006 o 22:00

Takto pred rokom sa náš najlepší tenista DOMINIK HRBATÝ tešil s tímom Slovenska v Sibamac aréne zo semifinálového víťazstva nad Argentínou (4:1) a z postupu do finále Davisovho pohára. Včera po prehre s Belgičanom Olivierom Rochusom smútil, Slovensko ...

FOTO - SITA

Takto pred rokom sa náš najlepší tenista DOMINIK HRBATÝ tešil s tímom Slovenska v Sibamac aréne zo semifinálového víťazstva nad Argentínou (4:1) a z postupu do finále Davisovho pohára. Včera po prehre s Belgičanom Olivierom Rochusom smútil, Slovensko vypadlo do euro-africkej zóny. Je to iba druhá domáca prehra Dominika od roku 2003, vlani podľahol Argentínčanovi Nalbandianovi.

S Rochusom ste predtým dva razy vyhrali na dvorci s tvrdým povrchom. Teraz vás nepripustil ani k jednému brejkbalu. Čo by sa muselo stať, aby bol duel vyrovnanejší?

"Musel by som hrať vynikajúco, ale dnes mi to až tak nepadalo. Naopak súper kládol loptičky k čiaram, vôbec nekazil. Podal bezchybný výkon. Nielenže nespravil nevynútené chyby, ale on neurobil ani vynútené chyby."

Skúšali ste zmenu taktiky. Nič nezaberalo?

"Nič. Veril som do poslednej loptičky, že sa zápas môže obrátiť. Márne. V treťom sete som viac útočil - niečo mi vyšlo, niečo nie. Hral som mu vytrvalo do bekhendu, že by ho to azda mohlo vyviesť z miery. Chcel som ho niečím prekvapiť. Nezabralo to."

Vlani ste zvykli hrať v Sibamac aréne pred plným hľadiskom, teraz prišlo menej ľudí. Sklamanie?

"Určite áno. Bratislava je po minulom roku zrejme presýtená Davisovým pohárom. Aj mne sa hrá lepšie v zaplnenom kotli. V budúcnosti sa zasadím o to, aby sme domáce zápasy hrali v iných mestách - v Žiline či Košiciach. A pre tím je najlepšie, keď hráme vonku, vtedy sme stále pohromade. V Bratislave má každý svoje záujmy, nestačíme ísť ani na spoločný obed. To nie je dobré."

Vlani ste ťahali tím s Beckom, pomohol Mertiňák. Teraz ste príliš osamelý.

"To je práve rozdiel. Keď som prehral zápas s Nalbandianom, v ďalšom stretnutí zabral Beck. V sobotu som nemusel hrať a na druhý deň som nastúpil oddýchnutý. Dnešný tím je výrazne slabší. Potrebovali by sme, aby mladí hráči výkonnostne dorástli."

V Davisovom pohári reprezentujete od roku 1996. Máte dosť síl pokračovať?

"Ešte sa rozhodnem. Je to pre mňa veľmi náročné, po každom daviscupovom zápase som vyžmýkaný. Potrebujem získať novú iskru, nabudenie. Možno si jeden - dva zápasy oddýchnem. Uvidím."

Vráti sa Slovensko o rok do svetovej skupiny?

"Hm, bude to veľmi ťažké. Len aby sme nezostúpili nižšie. Dostať V. Britániu na tráve či Taliansko na antuke by bolo veľmi nepríjemné."

 

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.