Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hrbatý natiahol sériu prehier

Trávnatú časť sezóny začal slovenský tenista Dominik Hrbatý prehrou s Francúzom Grosjeanom v 1. kole turnaja v Nottinghame 3:6, 4:6. (Autor: TASR/EPA)
Sportnet|Publikované 19. jún 2007 o 00:00

V generálke na trávnatý Wimbledon skončil náš tenista hneď v 1. kole.

NOTTINGHAM, BRATISLAVA. Dominik Hrbatý pokračoval včera v neúspešnej sérii z posledných týždňov aj na tráve v Nottinghame. V 1. kole turnaja, ktorý je generálkou pred grandslamovým Wimbledonom, prehrala slovenská jednotka (34. v ATP) s Francúzom Grosjeanom (66.) 3:6, 4:6. Hrbatý predtým vypadol v úvodnom kole na antuke v Ríme, Hamburgu, Pörtschachu aj na Roland Garros. Len na menšom challengeri v Prostějove sa dostal do 2. kola.

V Londýne nečaká zázraky

"Bol to môj prvý zápas na tráve v tomto roku. Proti Grosjeanovi som mal šance v obidvoch setoch, ale zostali nevyužité," neveselo skonštatoval do telefónu 29-ročný Bratislavčan. Do Anglicka cestoval s trénerom Tiborom Tóthom už v piatok, lenže po dvojdňovom daždi sa dalo trénovať až v nedeľu.

Hrbatý hrá na turnaji ešte štvorhru s Francúzom Simonom a bude si ďalej zvykať na trávu. Minulý týždeň trénoval doma na umelej tráve v Bernolákove. "Musím si zlepšiť najmä podanie," prezradil zámer týchto dní.

Najslávnejší tenisový turnaj na svete Wimbledon odštartuje v pondelok 25. júna, v kariére nášho železného muža to bude už 43. Grand Slam v rade za sebou. Dominik sa pri doterajších desiatich štartoch na londýnskej tráve dostal najďalej do 3. kola v roku 2004. "Z turnajov veľkej štvorky je trávnatý v mojom rebríčku na poslednom mieste. Závisí od žrebu, zázraky však nečakám," vravel realisticky.

Číta Kennedyho životopis

Posledný rok trápia nášho tenistu bolesti lakťa, nezbavil sa ich ani na grandslamovom turnaji v Paríži. Inokedy sa kondične výborne pripravený Hrbatý na päťsetové zápasy tešil, dnes pri nich trpí. "V Nottinghame je chladnejšie ako u nás, lakeť cítim viac. Po každom tréningu si ho musím obložiť ľadom," vravel o svojej tortúre.

Z Nottinghamu sa Hrbatý presunie do Londýna. Okrem singla hrá aj štvorhru, dohodol sa s kolegom z daviscupovej reprezentácie Mertiňákom. V batožine si na voľné chvíle nesie životopisnú knihu o americkom prezidentovi Johnovi Kennedym, v hlavnom meste by chcel navštíviť prírodovedné múzeum.

Na treťom granslamovom turnaji roka nepochybuje o ďalšom titule Švajčiara Federera. "Aj vlani Rogerovi nevyšlo finále na Roland Garros s Nadalom a vo Wimbledone sa potom predstavil v najlepšej forme. Na tráve si verí," doplnil Hrbatý. Ondrej Gajdoš

Súvisiace články