Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Hrbatý: Mario je favorit

Sportnet|18. jan 2007 o 00:00

Dominik Hrbatý potrebuje už iba jedno víťazstvo na Australian Open, aby obhájil lanské osemfinále. Včera sa prebojoval medzi posledných 32, ale ďalší krok bude nadmieru náročný - svetová tenisová deviatka Mario Ančič z Chorvátska.

Hrbatý (na snímke SITA) bol v zápase s Američanom Spadeom (5:7, 6:4, 6:4, 6:3, 173 minút) sprvoti horší, a hoci z 2:5 vyrovnal na 5:5, záver setu patril Američanovi. Aj v druhom Slovák prehrával 0:2, ale zabojoval a otočil. Lenže 3. set ponúkol ten istý obraz, ba za stavu 1:4 čelil Hrbatý štyrom brejkbalom na 1:5.

Aj túto situáciu bojovnosťou zvládol a piatimi hrami po sebe vyrval set z pazúrov 32-ročného Floridčana kolumbijského pôvodu. V poslednom už valcoval súpera fyzicky. Hrbatý jasne vyhral na víťazné údery 51:30 a mal neuveriteľnú 88-percentnú úspešnosť na sieti (23 z 26 útokov).

Dominátor po zápase ďakoval usilovnej skupine slovenských fanúšikov a všetkých pozval na pivo. ,,Čakal som tuhý odpor Spadeu, výborne returnuje, hrá rýchlo a trvalo mi dlhšie, kým som sa dostal do výmen. Podal som oveľa lepší výkon ako v 1. kole proti Vaněkovi, bolo v ňom viac koncentrácie i trpezlivosti, hádam obrat o 180 stupňov. Súper ma prekvapil iba tým, že chodil častejšie k sieti ako obyčajne, čím sa chcel zrejme vyhnúť výmenám a šetriť sily,“ povedal Hrbatý.

O Ančičovi, súperovi v 3. kole, poznamenal: ,,Mario za posledné dva roky poriadne pridal, tenisovo vyrástol, je v desiatke a považujem ho za jednoznačného favorita. Skvele podáva a posledné štyri zápasy na turnajoch som s ním prehral, aj keď ten v Pekingu bol tesný a ušiel mi z rakety.“

Ančič vedie vo vzájomnej bilancii 4:3, Hrbatý vyhral v Bratislave vo finále DC 2005, na challengeri 2002 a na US Open 2002 skrečom v poslednom sete. Chorvát o našom povedal: ,,Poznáme sa dokonale, hrali sme sedemkrát, je to môj vari najčastejší súper, aj sme tu spolu trénovali. Domino sa nikdy nevzdáva a nečakám nič iné, ako urputný boj do poslednej lopty. Za favorita sa nepovažujem, v môj prospech hovorí len rebríček, ale teším sa na zápas.“

Súvisiace články