Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hrbatý: Hewitt bol nad moje sily, nemal som šancu

Sportnet|Publikované 4. jún 2006 o 22:00

"Proti Hewittovi som dnes nemal šancu. Podal som svoj najlepší výkon na tohtoročnom turnaji, a predsa to na Austrálčana nestačilo," priznal po sobotňajšom zápase na parížskej antuke s bývalou svetovou jednotkou náš najlepší tenista Dominik Hrbatý. Po ...

"Proti Hewittovi som dnes nemal šancu. Podal som svoj najlepší výkon na tohtoročnom turnaji, a predsa to na Austrálčana nestačilo," priznal po sobotňajšom zápase na parížskej antuke s bývalou svetovou jednotkou náš najlepší tenista Dominik Hrbatý. Po prehre v 3. kole 6:7 (5), 2:6, 2:6 sa s dvojhrou na grandslamovom turnaji rozlúčil. Neodchádzal so zvesenou hlavou, na Roland Garros dosiahol svoj najlepší výsledok od roku 2000.

"Po skúsenostiach z predchádzajúcich zápasov s Hewittom som ho chcel rozbehať na dvorci, dostať do výmen. V prvých dvoch setoch sa mi to darilo. Vo výmenách zo základnej čiary som bol možno lepší. No Lleyton ma prevýšil v servise aj na returne," vravel 28-ročný Bratislavčan.

V súboji tenistov s podobným herným štýlom, agresívnou hrou zo základnej čiary, Hrbatý ako prvý prelomil podanie súpera a v úvodnom sete sa ujal vedenia 4:3. Brejk však nepotvrdil, a tak sa v závere setu rozhodoval v tajbrejku. "Tam som pri svojom podaní urobil ľahkú chybu, Hewitt viedol 1:0. Ako sa ukázalo, tá chyba rozhodla o celom sete," vrátil sa Dominik k zápasu na dvorci číslo 1. Aj v druhom sete tlieskali diváci dlhým výmenám, dobrému tenisu, ale v koncovke sa viac presadzoval Austrálčan. V treťom sete mal už prevahu.

"V prvých dvoch setoch som robil málo chýb, no v treťom som už mal krátky výpadok a Hewitt mi ušiel. Trochu ma zlomilo, keď som videl, ako sa mu darí a ja som už nedostával šancu na zvrat," povedal Hrbatý. Aj po tretí raz v kariére prehral s Hewittom bez zisku čo i len jedného setu. Sám však cítil, že na antuke viac vzdoroval súperovi ako predtým na tvrdom povrchu.

Potvrdil to po zápase aj rodák z Adelaide. "Dominik predtým odohral v Paríži dva päťseťáky, ale vedel som, že s únavou uňho nemôžem rátať. Čo sa týka kondičnej pripravenosti, je to jeden z najlepších hráčov na svete. Aj teraz sa veľmi dobre pohyboval a každý fiftín som si musel tvrdo odrobiť. Som rád, že mám tento duel za sebou," odfúkol si Hewitt.

O tri hodiny nastúpil Dominik Hrbatý s Michalom Mertiňákom na zápas 2. kola štvorhry proti tretiemu nasadenému páru Mark Knowles - Daniel Nestor a opäť bol plný síl. Slováci šokovali sebavedomú bahamsko-kanadskú dvojicu, vyhrali 6:4, 6:3.

"Už pred nástupom na dvorec som spoluhráčovi vravel, že naši súperi nebudú na antuke takí nebezpeční ako na betóne. Ich servis je na pomalšom povrchu menej účinný. Hrali sme vynikajúco. Išlo nám podanie, darilo sa nám na sieti a Miša som ešte nevidel tak dobre returnovať. Je to náš najcennejší výsledok, čo hráme spolu," doplnil Hrbatý, ktorý hrá rekordne z aktívnych hráčov už na 38. grandslamovom turnaji v sérii. V osemfinále čakal na slovenskú dvojicu český pár Dlouhý - Vízner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.