Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Hrbatý: Do starého železa nepatrím

Dominik Hrbatý (Autor: ap)
Sportnet|Publikované 21. jan 2009 o 22:00

Slovenský tenista zaujímal v Melbourne talianskych novinárov. Momentálne sa chystá do Ázie.

MELBOURNE. Po prehre DOMINIKA HRBATÉHO v 2. kole Australian Open sa k nemu vrhlo vari desať talianskych novinárov. Nebolo treba dvakrát hádať prečo. Slovensko hrá v marci v Cagliari daviscupový zápas s tímom Azzurri.

Kto vás teda vyčerpal viac, talianske médiá alebo Španiel Ferrer?

„Asi tí Taliani. Škoda toho, možno som chcel veľmi vyhrať a nezvolil som správnu taktiku. Príliš som ho chcel naháňať a z toho plynuli nejaké chyby. Keď som sa to pokúsil zmeniť, už sa ho nedalo zastaviť. Ferrer dokázal, prečo bol piaty hráč sveta. Krutý výsledok. Hoci som uhral len päť gemov, hra nebola až taká katastrofálna."

Na austrálskom turné ste dosiahli výborné výsledky. Ste spokojný?

„Myslím si, že to bol malý sen. Hral som vynikajúco a toľko zápasov, čo som vyhral teraz v Austrálii, som azda nevyhral za celý minulý rok. Škoda, že sa ten krásny sen skončil, ale je to výborná motivácia do sezóny. Aspoň vidím, že na to ešte mám a do starého železa zatiaľ nepatrím."

Taliani sa vyzvedajú, lebo odrazu sa obávajú, že to také ľahké so Slovákmi mať nebudú, pravda?

„To je jasné, nehrá im Volandri ani Bolelli a v takýchto zápasoch nerozhodujú rebríčky. Veľmi dôležité je mať tímového ducha a my sme už neraz dokázali, čo zmôže nadšenie. Od nás sa nič nečaká, Taliani sú favoriti, a keď budeme v dobrej forme, všetko sa dá. Máme vynikajúcich deblistov, Seppi nie je až taký antukár. Vieme prekvapiť, na Sardínii bude na to dobrá príležitosť."

Kolegovia sa vypytovali na to, či raz nebudete naším daviscupovým kapitánom.

„Na to len stručne - kým žije Miloš Mečíř, nemám šancu."

Kedy ste naposledy zažili taký nápor zahraničných novinárov a taký záujem?

„Vlani určite nie, lebo som sa nemotal po turnajoch, ani neviem, ale asi je to tým, že som starší. Veľa rokov v kariére mi neostáva, takže ľudia sa začínajú zaujímať o moju kariéru, o najlepšie zápasy, a tých krásnych som odohral mnoho. Asi tie otázky prídu čoraz častejšie. Na jednej strane to poteší, ale na druhej je to náznak, že roky pribúdajú a ako by prišiel čas obzrieť sa za príjemnými spomienkami."

Kam odchádzate z Melbournu?

„Po ceste sa zastavíme so snúbenicou niekde v Ázii, asi v Singapure, a potom by som rád absolvoval nejaké európske halové turnaje."

Hrbatý spoločne s Cibulkovou získal Hopmanov pohár 2009

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články