Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hrbatý ako jediný slovenský mužský zástupca do 2. kola

TASR|16. aug 2004 o 19:43

Atény 16. augusta (TASR) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil ako jediný z tria mužských zástupcov krajiny spod Tatier do 2. kola dvojhry na olympijskom ...


Atény 16. augusta (TASR) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý (foto TASR - Radovan Stoklasa) postúpil ako jediný z tria mužských zástupcov krajiny spod Tatier do 2. kola dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach, keď v úvodnom kole zdolal Maročana Younesa El Aynaouiho v dvoch setoch 6:3 a 6:4. V 2. kole sa zverenec trénera Mojmíra Mihála stretne s delovo podávajúcim Američanom Taylorom Dentom.

Hrbatý v zápase proti El Aynaouimu potvrdil úlohu favorita, do ktorej ho pasovala priaznivá vzájomná bilancia 2:0 i výsledky v aktuálnej sezóne. Prvý set získal slovenský daviscupový reprezentant vo svoj prospech v pomere 6:3. V druhom po brejku viedol 2:0 a víťazstvo už rúk nepustil. Ďalší dvaja slovenskí tenisti Karol Kučera i Karol Beck sa rozlúčili s olympijským turnajom už v 1. kole. Kučera podľahol Rusovi Maratovi Safinovi, Beck prehral s Argentínčanom Agustinom Callerim.

Hlas Dominika Hrbatého: "Myslím, že ani dnes to nebol pekný tenis ako na pozeranie. Celkovo to nie je tenis na pozeranie. Nie je to pekný tenis... Ale dôležité je víťazstvo. To, že som v ďalšom kole. Myslím si, že to je účel celého toho stretnutia."

dvojhra - 1. kolo:

Dominik HRBATÝ (SR) - Younes EL Aynaoui (Mar.) 6:3, 6:4

Súvisiace články