Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hrbatý a Federer si posielali SMS

SITA|11. aug 2004 o 14:05

ATÉNY 11. augusta (SITA) - Dominik Hrbatý sa na olympijskom tenisovom turnaji v Aténach predstaví vo dvojhre i štvorhre a v oboch súťažiach by nemal byť iba do počtu. Pred stredajším odchodom do gréckej ...

ATÉNY 11. augusta (SITA) - Dominik Hrbatý sa na olympijskom tenisovom turnaji v Aténach predstaví vo dvojhre i štvorhre a v oboch súťažiach by nemal byť iba do počtu. Pred stredajším odchodom do gréckej metropoly, kde zamieril spoločne s deblovým partnerom Karolom Beckom, hýril dobrou náladou. "Keď vyhral Federer Wimbledon a tvrdil, že chce triumfovať na olympijských hrách, poslal som mu esemesku, že môže rátať nanajvýš so striebrom, lebo zlato je už vopred vyhradené... Odpovedal mi, že ak ja získam to zlato, on sa veľmi poteší striebru," uviedol pre Rádio Twist 26-ročný Hrbatý, ktorému patrí v rebríčku ATP Entry výborné 21. miesto a v Champions Race je ešte o päť miest vyššie. Tenista, ktorý tohto roku vyhral tri turnaje ATP (Adelaide, Auckland, Marseille), nedávno v Cincinnati zdolal práve svetovú jednotku Švajčiara Federera. Preto tá narážka cez SMS. K ambíciám Slovákov v tenisovom turnaji pod Akropolou ešte poznamenal: "Zopakovať dve medaily Miloša Mečířa zo Soulu (dvojhra - zlato, štvorhra - bronz, pozn. SITA) bude náročné, ale pokúsime sa priblížiť aspoň k jednej. V pavúku štvorhry je veľa deblových špecialistov, bude to náročné. Ak budeme mať trochu šťastia, medaila by sa mohla podariť."

Olympijský tenisový turnaj sa začína zápasmi 1. kola dvojhry a štvorhry v nedeľu 15. augusta. Tenisti svojich súperov spoznajú už vo štvrtok, keď je na programe žreb.

Súvisiace články