Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hrbatý a Cibulková s pozvánkou na Hopmanov pohár 2009

SITA|Publikované 16. jún 2008 o 14:11

PERTH 16. júna (SITA) - Na 21. ročníku Hopmanovho pohára tenisových miešaných reprezentačných družstiev by 3. - 9. januára 2009 v austrálskom Perthe po troch absenciách malo opäť účinkovať aj Slovensko.

Víťaza zo sezón 1998 (Karol Kučera, Karina Habšudová) a 2005 (Dominik Hrbatý, Daniela Hantuchová) pravdepodobne budú reprezentovať spomenutý Dominik Hrbatý a Dominika Cibulková.

"Dohodli sme sa, že sa stretneme počas Wimbledonu. Medzitým som však už dostal pozvanie," povedal D. Hrbatý pre denník Plus jeden deň o svojej komunikácii s riaditeľom podujatia Paulom McNameem. Hrbatý a Cibulková predminulú sobotu absolvovali charitatívnu exhibíciu v rámci turnaja ATP Challenger Series Košice Open Steelers Cup v Košiciach.

Hopmanov pohár je pomenovaný na pamiatku legendárneho nehrajúceho kapitána austrálskeho daviscupového tímu Harryho Hopmana, ktorý v rokoch 1938 - 1969 zaznamenal na lavičke spolu 15 triumfov v DP a zomrel

27. decembra 1985. Na premiérovom ročníku v sezóne 1989 zvíťazilo Československo - po boku Heleny Sukovej Miloslav Mečíř, súčasný daviscupový kapitán SR. Tento rok triumfovali Spojené štáty americké (Serena Williamsová, Mardy Fish). Hrá sa na tvrdom povrchu v hale Burswood Dome v Burswood Entertainment Centre najprv vo dvoch štvorčlenných základných skupinách každý s každým (vždy dve dvojhry a štvorhra) a víťazi skupín sa stretnú vo finále.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.