Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hrbatého potešil Davis Cup, ale aj víťazstvo nad Henmanom

SITA|Publikované 22. dec 2005 o 11:41

BRATISLAVA 22. decembra (SITA) - Dominik Hrbatý pozbieral v závere roka všetky možné športové anketové trofeje. Okrem najvyššieho privilégia Športovec roka 2005 získal hlavný ťahúň slovenského daviscupového ...

BRATISLAVA 22. decembra (SITA) - Dominik Hrbatý pozbieral v závere roka všetky možné športové anketové trofeje. Okrem najvyššieho privilégia Športovec roka 2005 získal hlavný ťahúň slovenského daviscupového tímu pocty Tenista roka a Športovec Bratislavského kraja. Ktoré z jeho famóznych výkonov na kurte ho v práve odchádzajúcom roku najviac potešili? "Ja som typ, ktorý sa poteší každému víťazstvu. Určite z hľadiska víťazstiev v rôznych anketách boli rozhodujúce moje výkony v Davisovom pohári. Najmä finále s Chorvátskom, to bol taký zážitok, ktorý mi zostane v pamäti do konca života. Ale potešil som sa aj iným výsledkom. Pamätám si, že som sa neuveriteľne tešil, keď som prvýkrát zdolal Henmana (bolo to na veľkom antukovom turnaji ATP Masters Series v Ríme - pozn. SITA), krásne bolo aj štvrťfinále na Australian Open, ale aj mnohé ďalšie výsledky," povedal Hrbatý, ktorý po úspešnej sezóne predĺžil spoluprácu s trénerom Tiborom Tóthom.

O slovenskej tenisovej jednotke je známe, že veľa a intenzívne trénuje a nezaháľa aj počas sviatkov. "Až do odchodu do Austrálie budem pravidelne trénovať. Oddych si dám len na Vianoce 25. decembra. Veľmi sa už teším na opačnú stranu sveta. Australian Open je môj najobľúbenejší turnaj. Je tam skvelá atmosféra, cítim sa tam veľmi dobre," reagoval Hrbatý. Na otázku ako strávi posledný deň v roku, odpovedal: "Zrejme to bude niekde na námestí v meste Adelaide, kde začínam po Novom roku prvý turnaj novej sezóny. V Austrálii sa však Silvester neoslavuje tak spontánne ako na Slovensku. Ľudia sa skôr zdržiavajú v menších skupinkách v kluboch a nevedia sa tak vo väčšom množstve stretnúť ako u nás. Samozrejme, rozdiel je aj v tom, že na južnej pologuli je na prelome rokov leto, ale na to som si už zvykol. Bude to pre mňa už jedenásty Silvester v Austrálii," dodal aktuálne 19. hráč rebríčka ATP Entry.


Súvisiace články