Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Hrbatého, Becka i Mertiňáka ostrihali dohola, Moška bez vlasov omladol

TASR|Publikované 25. sep 2005 o 22:43

Bratislava 25. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti oslávili historický postup do finále Davisovho pohára s novou "frizúrou". Dominik Hrbatý, Karol Beck, ...

Bratislava 25. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti oslávili historický postup do finále Davisovho pohára s novou "frizúrou". Dominik Hrbatý, Karol Beck, Michal Mertiňák i Karol Kučera sa po semifinálovom víťazstve 4:1 nad Argentínou v SIBAMAC aréne bratislavského NTC nechali ostrihať dohola, bez vlasov skončil aj generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. Rýchlej "mašinke" unikol iba nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř.

Hrbatý, ktorý pre slovenské farby vybojoval rozhodujúci tretí bod po víťazstve nad Guillermom Coriom, sa s novým imidžom cítil dobre. "Ja som už bol ostrihaný dohola, keď sme vyhrali s Karolom Kučerom a Janom Krošlákom Svetový pohár družstiev v Düsseldorfe, takže ten pocit už poznám. Tažko sa naťahuje ráno cez hlavu tričko, ale inak je to super. Človek si aspoň nemusí každý deň umývať šampónom hlavu, nemusí sa česať. Vlasy rýchlo narastú. Uvidíme, aké to bude po finále. Možno to zopakujeme, alebo vymyslíme čosi nové," povedal Hrbatý. Podľa slovenskej jednotky mala celá procedúra veľmi rýchly priebeh. "Keď som došiel do šatne, tak ďMerťoď mal už vyholený jeden pás cez stred hlavy. ďBekysď mal vyholenú tak asi tretinu hlavy. Vyzeral dosť smiešne, nazývali ho ďšišounik z New Yorkuď. Mňa ako prvého celého ostrihali dohola,".

Hrbatého kondičný tréner Richard Galovič si v šatni vzal do parády aj generálneho sekretára STZ Mošku. "V živote som sa takto nemusel oholiť. Keď som prišiel za chlapcami do šatne, tak mi prešli strojčekom cez hlavu, urobili mi kríž, takže som sa musel ostrihať dohola. Ale cítim sa dobre, hovoria, že som omladol," povedal Moška, ktorý po historickom úspechu slovenského daviscupového tímu prisľúbil, že aj finále sa bude hrať v NTC. "Predstavitelia ITF síce naliehajú, aby sme hrali pred väčším hľadiskom, no v NTC sa chlapcom mimoriadne darí. Urobíme všetko pre to, aby sme aj proti Chorvátsku mohli hrať v našom tenisovom chráme," dodal Moška.

Súvisiace články