Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hrať dve kolá medzi sviatkami považuje M. Jančuška za zbytočné

Sportnet|Publikované 19. dec 2002 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice sa v utorok vrátili zo sústredenia na Štrbskom Plese a včera začali bez reprezentantov Šimonoviča, Škoviru, Sabola,

Kmiťa a dvadsiatkára Troligu ďalšiu fázu prípravy na najbližšie extraligové súboje proti Slovanu a Popradu, ktoré sú na programe medzi sviatkami 28. a 29. decembra.

"Na sústredení bolo všetko v poriadku, len keby bolo viac snehu. Bežky sme teda museli nahradiť behom okolo Štrbského plesa. Je len na škodu veci, že medzi sviatkami sa hrajú dve kolá, pretože tie rušia prípravu zameranú na obnovu síl a regeneráciu. Z tohto dôvodu sme museli aj skrátiť pobyt v horách, na všetko je menej času. Mali sme záujem tieto dve stretnutia predohrať, ale ostatné kluby sa k tomu stavali ináč, takže sa nám to nepodarilo," vyjadril sa tréner HC Milan Jančuška.

Navyše, extraligové tímy sa budú v týchto dvoch kolách zaobísť bez reprezentantov do 20 rokov, ktorí v tom času budú na majstrovstvách sveta. "Áno, presne tak. Keby naša reprezentácia nehrala teraz na Baltica Cupe a extraliga by tým pádom bežala normálne aj v týchto dňoch, v tom prípade by bolo v poriadku, keby sa hralo plynule aj medzi svitkami. Lenže v tejto situácii je to naozaj úplne zbytočné a na škodu veci, pretože sa blíži záver základnej časti a začiatok play off, takže tam už na obnovu síl časový priestor nebude. Ten mohol byť dostatočný v tomto období, lenže takto sme museli skracovať aj sústredenie, navyše, sme naň museli odcestovať ihneď zo zápasu v Trenčíne, pričom za iných okolností by sme naordinovali po tomto dueli oddych a do Tatier by sme šli neskôr. Musíme sa však prispôsobiť." To znamená, že tréningový proces musí bežať aj počas vianočných sviatkov, voľno budú mať hráči len dva dni. "Od včera sme začali s kombinovanou prípravou v posilňovni a na ľade, ktorá bude pokračovať do nedele. Potom sa chlapci rozídu na Vianoce domov, ale už 25. decembra večer musíme trénovať. Na oddych teda veľa času neostane."

Nabitý extraligový program tento rok zrušil aj spoločné posedenie, či nejaký exhibičný zápas. "Vzhľadom na to, že sa hrajú spomínané dva zápasy, nie je na to priestor. Aj to je jedna z vecí, ktorá bude určite chýbať."

Košičania sa v poslednom čase boria so zraneniami útočníkov, tréneri dlhší čas v zápasoch postrádajú Kövéra, Špilára, či Gajdoša. "Gajdoš bol s nami už v Tatrách a včera bol už aj na ľade. Kövér už trénuje naplno, takisto po chorobe aj Kroták. Zapojenie Špilára do tréningového procesu prichádza do úvahy až v novom roku."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.