Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hrašnová hádzala na tri otočky, aj tak skončila tretia

Sportnet|Publikované 18. aug 2008 o 22:00

Slovenská reprezentantka Martina Hrašnová bez problémov postúpila do finále súťaže kladivárok na olympijských hrách v Pekingu. V záverečnej tretej

sérii v kvalifikačnej A-skupine dosiahla výkon 72,87 m a o 1,37 m prekonala kvalifikačný limit 71,50 m.

PEKING. Zverenkyňa trénera Jozefa Hanušovského dosiahla tretí najlepší výkon, viac hodili len Yipsi Morenová z Kuby (73,92) a Číňanka Žang Wen-siu (73,36). Bývalá juniorská majsterka sveta a Európy sa prvýkrát v kariére dostala do finále na vrcholnom seniorskom podujatí.

"Teším sa, že som už konečne vo svojom prvom veľkom finále. V ňom chcem v prvom rade postúpiť do osmičky, a potom podať kvalitný výkon. U mňa to znamená niekde na hranici 74 metrov. Konkurencia však bude veľmi kvalitná, veď aj v kvalifikácii súperky hádzali dosť ďaleko. Očakávam veľmi vyrovnané finále," predpovedala M. Hrašnová, ktorá štartuje na svojej prvej olympiáde.

Má rezervy

Dvadsaťpäťročná kladivárka VŠC Dukla B. Bystrica začala súťaž výkonom za 70 metrov (70,03 m), aj keď jej technicky nevyšiel ideálne a letel úplne k ľavej strane výseče. Druhý pokus mala neúspešný, no v treťom potvrdila skvelú tohtoročnú formu (72,87 m). Hrašnová v Pekingu už štrnásty raz v sezóne dosiahla výkon nad 70 m, pričom pekinský kvalifikačný je jej šiesty najlepší v tomto roku.

"Po prvom pokuse, ktorý letel dosť ďaleko, ale takmer mimo výseče, som sa upokojila, hoci som ešte nebola presvedčená o tom, že mi to bude stačiť na finále. Súperky totiž hádzali celkom dobre. Aj preto som na ďalšie dva nastupovala do kruhu s vedomím, že musím hodiť ďalej. V druhom pokuse to nevyšlo, v treťom už áno. Technicky bol jeden pokus horší ako druhý, lebo hádžem na štyri obrátky a dnes som v kvalifikácii vo všetkých troch urobila iba tri. Rezervy preto určite mám," opisovala pekinskú kvalifikáciu slovenská rekordérka.

Minulý týždeň v stredu si na tréningu trochu poranila rameno. Šéflekár slovenskej výpravy MUDr. Branislav Delej si ju však vzal do parády a bolesť ustúpila. "Chcela som si rameno šetriť, ale pri obrátkach som ho ešte trochu cítila," poznamenala Martina Hrašnová.

Martina Hrašnová je vo svetových tabuľkách v tomto roku druhá zásluhou júlového výkonu 76,82 m z francúzskeho Reimsu a jej meno sa spomína ako tajný medailový tromf atletickej časti slovenskej výpravy. Finále súťaže kladivárok na Hrách XXIX. olympiády je na programe v stredu 20. augusta o 19.20 h miestneho času (13.20 SELČ).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.