Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hranovnický futbal sa lieči z problémovej krízy

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Hranovnica - Nelichotivé postavenie podtatranského štvrtoligistu Marco Climatech Hranovnica priviedlo hlavného trénera seniorov Jozefa Lavka k

neočakávanému rozhodnutiu, ktorým bol odchod z trénerskej stoličky. Čo považoval kouč za najväčšie a najhlavnejšie dôvody uviedol v nasledujúcom rozhovore.

Predčasne ste skončili na trénerskej stoličke v hranovnickom mužstve. Čo bolo hlavným dôvodom vášho predčasného ukončenia trénerskeho chlebíka?

Hlavný dôvod tejto skutočnosti bol veľmi jednoduchý. S mužstvom seniorov sa nám momentálne vôbec nedarilo, čo potvrdzuje fakt, že sme nemali úspešné výsledky. Radšej som prácu v kolektíve ukončil osobne ako kormidelník skôr, než akýkoľvek hráči. Častokrát pri podobných starostiach odchádza skôr tréner než hráči.

Napriek tomu, že išlo o vaše osobné rozhodnutie odchodu z trénerskej stoličky, váš kolektív nestál v skutočnosti v tak zlej situácii ako predpovedala tabuľka.

Súhlasím. Bodovo sme nestáli veľmi zle, ale určité veci, ktoré sa týkali tréningov a prístupu k zápasom som vôbec neočakával. Mal som iné predstavy a prispeli k tomu najmä výsledky (domáca prehra so Sabinovom). Odstúpenie od trénerskeho kormidla bolo preto mojím osobným rozhodnutím a ukončil som to ja!

V stretnutí s Veľkým Šarišom ste určite postrehli, že nastalo posilnenie domáceho kádra. Veríte, že mužstvo Hranovnice dostane opäť novú iskru a vráti sa späť do pokojných vôd tabuľky IV. ligy skupiny sever?

V tomto majstrovskom stretnutí, ktoré som sledoval, sa jednoznačne potvrdili, napriek príchodu nových hráčov do mužstva medzery v tréningových jednotkách. Myslím, že v blízkej budúcnosti bude treba hlavne pracovať s mužstvom v tréningoch. Na opačnej strane mince, ak sa opäť vrátia a vyliečia hráči, ktorí boli zranení, kolektív by nemal mať obavy o akési zostupové vody. Krivka hranovnického futbalu bude postupom času stúpať a futbal v obci po doplnení dvoch-troch hráčov v mužstve by mal viditeľne pomôcť. Osobne som odišiel skôr, kvôli tomu, že som mal inú predstavu. Nechcel som hrať v tak zložitej situácii. Preto som prenechal trénersku taktovku radšej niekomu inému. Hráčom v mužstve verím, pretože ide o mojich kamarátov. Tvrdím, že ak sa dá kolektív Hranovnice dokopy, nemusia mať obavy o vypadnutie zo IV. ligy.

Dozvedeli sme sa, že máte záujem prestúpiť z Hranovnice a pokračovať v hráčskej kariére v inom futbalovom klube?

Hráčom som v nedávnej minulosti určite bol v Marco Climatech Hranovnica. Momentálne ma ale trápia svalové zranenia a v mojom veku už vážne rozmýšľam, že či ešte niekedy v budúcnosti vybehnem na trávnik. Osobne sa ale budem určite snažiť fyzicky a zdravotne zotaviť a potom sa ukáže, či prestúpim do akéhosi podtatranského klubu alebo ostanem naďalej v Hranovnici. Čas ukáže, momentálne som zranený.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.