Hraničná situácia zrejme pridá rozhodcom v NHL viac kamier

Kamera by najnovšie mohla pribudnúť v NHL aj do bránky. (Autor: TASR / AP)
SITA|21. nov 2013 o 11:52

Ani videocentrála v Toronte nedokázala posúdiť situáciu z tretej tretiny utorkového duelu Philadelphia - Ottawa. Hovorí sa o zmenách.

NEW YORK.- Vedenie zámorskej hokejovej NHL sa bude zaoberať možným zavedením nového druhu kamier na posudzovanie prechodu puku celým objemom za bránkovú čiaru.

Snímače by mali byť namontované priamo do bránkovej konštrukcie. Už pred diskusiami v najvyšších kruhoch sa však vyskytli názory, že aj nové kamery môžu mať zakrytý výhľad rovnako ako súčasné, takže by nenastal výrazný posun v posudzovaní jednotlivých situácií.

Prekonali Masona?

Podnetom na debaty o zavedení je situácia z utorkového stretnutia medzi Philadelphiou a Ottawou (5:2), v ktorom arbitri ani po porade s videocentrálou nedokázali posúdiť situáciu v III. tretine.

Brankára domáceho mužstva Steva Masona prekonal Kyle Turris, no podľa dostupných záznamov nebolo možné posúdiť, či puk skončil v bránke Philadelphie, pretože ho pravou korčuľou zastavil brániaci Nicklas Grossmann.

Rozhodcovia priamo na ľade naznačili, že gól nebol a rozhodli sa pre poradu s videocentrom v Toronte. Tam však nedokázali situáciu jednoznačne vyhodnotiť.

Flyers vyhrali

"Videoanalýza nedokázala určiť, či pokus Kyla Turrisa prešiel bránkovou čiarou. Preto gól v prospech Ottawy nemôže byť uznaný," znel verdikt NHL z Toronta za nerozhodného stavu 2:2. Flyers vzápätí pridali dva góly a v poslednej minúte spečatil výsledok domáci Adam Hall.

Správu priniesol portál CBSSports.com.

Súvisiace články