Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hráčske rošády zasiahli získanie superligy

Jakub Figeľ. V novej sezóne bude jednotkou tímu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 21. júl 2009 o 22:00

Po letnej prestávke vstúpili včera extraligoví stolní tenisti Lokomotívy Košice do prípravy na nový ročník. V kádri aj klube nastali niektoré zmeny, ktoré zasiahli i ambície. Na súpiske prestali figurovať doterajší dvaja kmeňoví hráči - Imrich Drábik a Mi

lan Papcun.

KOŠICE. Prv menovaný posilní druholigové Margecany, jeho doterajší spoluhráč sa zase presunie do Nemecka, kde bude účinkovať v piatej lige.

Rozhodnutie, čo zaskočilo

"Chlapci sa takto rozhodli a treba to rešpektovať, i keď rozhodnutie Milana Papcuna ma trošku zaskočilo. Hovoril som mu, že jeho čas na účinkovanie v cudzine ešte príde a je dôležité, aby sa presadil doma, no nepodarilo sa mi zlomiť ho. Imra Drábika Margecany lanárili už vlani, teraz im už neodolal. Nám tieto odchody trochu skrížili plány postupne - v priebehu pár rokov - pokúsiť sa vybojovať si miestenku v superlige," podotkol hrajúci tréner Peter Poľa. Na súpiske áčka zostala tak trojica Figeľ, Poľa, Till, ktorú doplnil Kováč z rezervy. Inak, béčko (pomáhal mu i Papcun), ktoré pôsobilo v I. lige, prišlo o Sačurovského - odišiel do Michaloviec a zostali tak iba starší hráči. Preto klub predal prvoligovú licenciu Starej Ľubovni a okrem áčka bude fungovať bývalé céčko pozmenené na béčko v II. lige.

Vyššia úroveň súťaže

Na základe aktuálneho rebríčka jednotlivcov v nastávajúcej sezóne bude jednotkou Lokomotívy Figeľ, dvojkou Till, trojkou Poľa a štvorkou Kováč. Na nedávnej konferencii SSTZ bolo rozhodnuté, že extraligové tímy postavia v základnej zostave v každom zápase iba troch hráčov namiesto štyroch. Uskutoční sa len jedna štvorhra a deväť dvojhier. "Odborníci sa domnievajú, že sa takto zvýši úroveň zápolení. Kopa kvalitných hráčov zostala voľná a celky sa posilňujú. To dáva predpoklad, že zápolenia budú hodnotnejšie." Železničiari sa paradoxne oslabili, ale teraz sa ešte nedá predvídať, či ich bude čakať nebodaj boj o záchranu. "Všetko bude závisieť i od toho, akí silní budú nováčikovia Malacky, ďalší východoslovenský zástupca z Vojčíc i ďalšie celky, ktoré skončili naposledy za nami." Pelotón účastníkov sa rozšíril na tucet, pričom posledné dva tímy vypadnú. Koncom septembra odštartujú boje o extraligové body, zatiaľ nie je známe vyžrebovanie. Do začiatku majstrovských bojov Košičania obsadia turnaje Slovenského pohára i ďalšie previerky. Stojí za zmienku i to, že Figeľ a Papcun (Till bol prvým náhradníkom) absolvovali v minulých dňoch majstrovstvá Európy juniorov a kadetov v Prahe. "Do hlavnej súťaže jednotlivcov sa neprebojovali, ale Figeľ potom vyhral súťaž útechy hráčov, ktorí predtým vypadli," dodal Peter Poľa. Pôvodne chcel stavať na trojici mladíkov (Figeľ, Pacun, Till), teraz mu zostali poruke len dvaja. I tak ale nevidí prípadné neskoršie atakovanie superligových mét (do tejto medzinárodnej súťaže sa dostávajú prvé tri celky po play-off v extraligovom ročníku) nereálne.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.