Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Hráčov Vancouvru vyprevadili do Bostonu tisíce fanúšikov

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 12. jún 2011 o 09:49

"Chceme to ukončiť už v Bostone, nechceme dať súperovi šancu čo i len pomyslieť na obrat," uviedol útočník Canucks Jannik.

VANCOUVER. Veľké množstvo fanúšikov vyprevádzalo hokejistov tímu zámorskej NHL Vancouver Canucks na posledný tohtosezónny duel na ľade súpera.

Priaznivci "kosatiek" prišli svojim miláčik zaželať na vancouverské letisko veľa šťastia v šiestom súboji finále play-off profiligy proti Bostonu, v ktorom majú šancu získať prestížny Stanleyho pohár. Fanúšikovia aj hráči dúfajú, že po pondelkovom súboji na východnom pobreží USA sa domov vrátia s nákladom navyše, ktorým má byť prestížna trofej.

"Máme k tomu veľmi blízko. Cítime obrovskú podporu priaznivcov, všetci nám držia palce," povedal pre odletom brankár Canucks Roberto Luongo. Skúsený gólman musel v krátkom rozhovore s novinármi výrazne zvýšiť hlas, aby prekričal okolostojacich fanúšikov."

"Ako je známe, Vancouver má šancu získať svoj prvý Stanleyho pohár v histórii. "Toto je naša šanca. Veľa šancí byť tak blízko k zisku tejto trofeje mať nebudeme," uviedol kapitán Henrik Sedin. Obrovskú podporu fanúšikov vyzdvihol obranca Kevin Bieksa.

"Sú hluční, sú temperamentní a sú pre nás všetkým. Aby sme ich potešili ziskom pohára, musíme aj naďalej bojovať ako jeden tím," poznamenal Bieksa.

"Chceme to ukončiť už v Bostone, nechceme dať súperovi šancu čo i len pomyslieť na obrat," uviedol útočník Canucks Jannik.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články