Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hráčom Spartaka Moskva zaplatí výplatu vedenie KHL

Hokejisti Spartaka Moskva hrali posledné týždne bez výplaty. (Autor: TASR)
SITA|27. dec 2013 o 17:32

Spartak prišiel o sponzora. Liga mu poskytne peniaze na aspoň čiastočnú úhradu výplat a bude sa podieľať na platení cestovných nákladov pri najbližších výjazdoch.

MOSKVA. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy pomôže Spartaku Moskva, ktorý je vo finančnej kríze. V piatok o tom informovala internetová stránka nadnárodnej súťaže, podporu označila za novoročný darček.

KHL poskytne Spartaku prostriedky na aspoň čiastočnú úhradu mzdových nedoplatkov a bude sa podieľať na kompenzácii cestovných nákladov pri najbližších výjazdoch.

Na play-off strácajú päť bodov

Moskovčania figurujú na 10. priečke v tabuľke Západnej konferencie 5 bodov pod čiarou postupu do play-off. V kádri je aj Slovák Rastislav Špirko.

Podľa informácií webu championat.com liga zaplatí hráčom mzdy za október a klubu pošle financie, aby mohol absolvovať dva najbližšie výjazdy.

Sponzor prišiel o licenciu

Spartak má finančné problémy od začiatku decembra, keď jeho generálny sponzor Investbanka stratil licenciu na bankové služby.

Hráči, tréneri i ďalší členovia realizačného tímu nedostali výplaty od októbra. Vedenie Spartaka v týchto dňoch hľadá nového sponzora.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - NHL
New York Islanders vs. Tampa Bay Lightning
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
Kurzy prináša