Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hráčom po zápase nešlo do hláv, ako mohli prehrať s Maďarmi

Sportnet|Publikované 10. nov 2003 o 23:00

Košice - Hokejoví reprezentanti Slovenska sa z turnaja v Budapešti vrátili domov bez slávy. Práve naopak, nad šokujúcou prehrou 2:4 s Maďarmi budú

fanúšikovia hokeja pod Tatrami ešte dlho nechápavo krútiť hlavami. Debakel Holanďanom 11:0 i výhra nad Ukrajinou 6:3 už nemohli zmazať tieň prehry s výberom našich južných susedov. Pred stretnutím s Maďarmi sa väčšina fanúšikov rozčuľovala (a podľa nás oprávnene) prevažne nad otrasnými novými dresmi slovenskej reprezentácie. Po zápase sa na dresy zabudlo, priaznivci boli v šoku z výsledku. V reprezentačnom tíme, ktorý utrpel na medzinarodnej scéne takúto blamáž, boli aj viacerí Košičania - brankár Sopko, útočníci Kováč, Kmiť, Šimurda a Sabol. Dodatočne cestoval na turnaj aj obranca Frühaif, ten však v 'historickom' dueli proti Maďarom ešte nehral, až v ďalších dvoch stretnutiach. Pochopiteľne, i my sme boli zvedaví, aké vysvetlenie majú samotní hokejisti na šokujúci výsledok s účastníkom B-kategórie MS.

"Maďarov sme určite nepodcenili, dali sme do toho všetko, snažili sme sa. Domáci však hrali dobre, vedeli zakombinovať. Dali dva šťastné góly, kým my sme príležitosti pozahadzovali. Dnes už vie každý korčuľovať a bojovať, my sme si mysleli, že to s Maďarmi zvládneme, ale stal sa pravý opak," vracia sa k duelu útočník Marcel Šimurda. Na jednej strane vraví, že podcenenie nebolo, ale nepristúpili predsa len k zápasu laxnejšie? Veď naša liga by mala byť na vyššej úrovni ako maďarská. "Určite. Opakujem však ešte raz, že podcenenie tam nebolo v žiadnom prípade. Neviem si to vysvetliť." Akiste nie je nič príjemného byť vo výbere, ktorý sa postaral o takýto výsledok, ktorý fanúšikov poriadne rozhorčil. "Iste. Dá sa povedať, že my sme boli aj pod psychickým tlakom, lebo s Maďarmi sme museli vyhrať, kým domáci iba mohli. Mali sme tam dosť mladé mužstvo, ktoré ešte iba zbiera skúsenosti a nevyšlo to," povzdychol si M. Šimurda. Pre slovenských mladíkov to teda bola poriadna facka. "Určite," priznal mladý krídelník, ktorý zažil v Budapešti reprezentačnú premiéru. Iste si ju predstavoval úplne inak. "To je jasné. Neviem, prečo to tak bolo, ale šport je taký."

Aj ďalší útočník Ľubomír Sabol len ťažko hľadal slová. "Maďari zahrali celkom dobre, nám to proste nevyšlo. Určite sme mali vyhrať. Dali sme do toho všetko, ale nemali sme svoj deň a Maďarom sa darilo nad očakávanie." Pre Maďarov bol duel s trojnásobným medailistom z MS životným zápasom, poriadne sa vyhecovali. S tým však mohli Slováci počítať. Nezobrali to na ľahkú váhu? "Nie, nepodcenili sme ich. To sa na medzinárodnej scéne ani nemôže. Nezahrali sme však to, na čo máme," vraví Ľ. Sabol. Ten dal síce na turnaji Holanďanom jeden gól, ale vystúpenie mužstva sa bude spájať predovšetkým so zahanbujúcim výsledkom v dueli proti našim južným susedom. "Je zahanbujúci, ale hrali sme celkom dobre. Neviem, čo mám k tomu povedať, vrátiť sa to už nedá." Výsledku zodpovedala aj nálada v kabíne bezprostredne po skončení duelu. "Všetci sme boli z toho sklamaní. Nešlo nám to hláv, ako sa to mohlo stať. Aj také veci sa však prihodia," dodal center druhej formácie HC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.