Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hráčmi týždňa český útočník Eliáš z New Jersey a brankár Nabokov

TASR|30. mar 2004 o 08:20

New York 30. marca (TASR) - Honor pre Ofenzívneho hráča uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL získal český útočník v službách New Jersey Devils ...

New York 30. marca (TASR) - Honor pre Ofenzívneho hráča uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL získal český útočník v službách New Jersey Devils Patrik Eliáš. Najlepším Defenzívnym hráčom za uplynulých sedem dní sa stal brankár Jevgenij Nabokov (San Jose Sharks).

V sledovanom období získal Eliáš 9 bodov (3 góly a 6 asistencií). Gólom a dvoma prihrávkami sa blysol v zápasoch proti Atlante a New York Islanders. Jeho ocenenie má významnejšiu príchuť i preto, že New Jersey nepatrí medzi ofenzívne ladené tímy s vysokým počtom dosiahnutých gólov. Na ocenenie okrem Eliáša siahali i jeho spoluhráč Scott Gomez a Fernando Pisani (Edmonton).

Nabokov za uplynulých sedem dní dopomohol "žralokom" zo San Jose k trom víťazstvám a vo svojich osobných štatistikách zaznamenal 94,4 percentnú úspešnosť zákrokov s výborným priemerom 1,64 inkasovaného gólu na zápas. Protikandidátmi Nabokova na zisk ocenenia boli brankár Marc Denis (Columbus) a obranca Kari Lehtonen (Atlanta).

Súvisiace články