Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hráči z NHL pôjdu do Turín, iba ak sa liga začne do januára, tvrdí Bettman

TASR|15. sep 2004 o 09:17

Toronto 15. septembra (TASR) - Účasť profesionálov zo zámorskej NHL na zimnej olympiáde v Turíne v roku 2006 podmieňuje patová situácia v rokovaniach ...

Toronto 15. septembra (TASR) - Účasť profesionálov zo zámorskej NHL na zimnej olympiáde v Turíne v roku 2006 podmieňuje patová situácia v rokovaniach o novej kolektívnej hráčskej zmluve medzi vedením ligy a hráčskou asociáciou NHLPA.

Komisár NHL Gary Bettman pred finálovým stretnutím hokejového Svetového pohára v kanadskom Toronte prezidentovi Medzinárodnej federácie ľadového hokeja (IIHF) Renému Faselovi vysvetlil, že hráči z najprestížnejšej súťaže planéty sa na olympijskom turnaji budú môcť zúčastniť iba pod podmienkou, že k novej dohode príde najneskôr do januára a rozbehne sa nový ročník v skrátenej podobe. "Gary mi dal jasne najavo, že ak nebude žiadna sezóna 2004/05, bude proti akejkoľvek prestávke v tom nasledujúcom ročníku," prezradil Fasel a zároveň dodal, že IIHF nekladie žiadne termíny, do ktorých treba situáciu vyriešiť. "Hráčov z NHL v Turíne radi privítame naozaj aj v poslednej možnej minúte pred turnajom."

Platnosť starej kolektívnej zmluvy mala vypršať o polnoci zo stredy na štvrtok a už v jej posledných hodinách bolo viac než pravdepodobné, že na svoju novú tvár si bude musieť dlhšie počkať.

Súvisiace články