Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Hráči tušia zlodeja vo vlastných radoch

SITA|30. jún 2007 o 13:54

LONDÝN 30. júna (SITA, AFP) - Svetové tenisové hviezdy účastniace sa na treťom grandslamovom podujatí sezóny, 121. ročníku majstrovstiev Anglicka na trávnatých dvorcoch v londýnskom Wimbledone (celková ...

LONDÝN 30. júna (SITA, AFP) - Svetové tenisové hviezdy účastniace sa na treťom grandslamovom podujatí sezóny, 121. ročníku majstrovstiev Anglicka na trávnatých dvorcoch v londýnskom Wimbledone (celková dotácia 11 282 710 libier), sa stávajú obeťami zrejme rovnakého zatiaľ neznámeho zlodeja, ktorí si už odniesol niekoľko tisíc libier či iných platidiel v hotovosti a časti osobného majetku hráčov.

Bývalému šampiónovi Roland Garros Španielovi Alberovi Costovi, momentálne trénerovi a poradcovi krajana Feliciana Lopeza, ukradli zo šatne v All England Lawn Tennis and Croquet Clube tašku obsahujúcu 1700 eur a 1000 dolárov. Francúz Michael Llodra je ľahší o peňaženku s nezverejneným obsahom, hoci sa zo šatne údajne vzdialil iba na pol minútky. Opakujúci sa problém rozhneval hráčov aj trénerov, ktorí čoraz viac cítia, že vinník je pravdepodobne z ich radov. "Sme si vedomí nahlásených incidentov a náš personál sme upozornili, aby bol extrémne pozorný. Pohybuje sa tu však obrovské množstvo ľudí, takže je veľmi ťažké udržať si kontrolu," uviedlo v komuniké riaditeľstvo turnaja.

Problémy s krádežami v neverejných priestoroch nie sú na turnajoch okruhu Asociácie tenisových profesionálov (ATP) v tejto sezóne zriedkavé. Švédskeho tenistu Jonasa Björkmana odľahčili o osobné predmety na Australian Open i Roland Garros. Počas wimbledonskej kvalifikácie v Roehamptone boli poškodení Dán Kenneth Carlsen a Francúz Nicolas Mahut. Najväčší úlovok sa zlodejom vydaril na úkor snúbenca Švajčiarky Martiny Hingisovej, českého tenistu Radka Štěpánka, ktorému na turnaji v Monte Carle ukradli 5000 eur.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články