Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hráči sa zhodli - jedenástka roka má svoj význam

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 00:00

Košice - Len niekoľko dní pred vianočnými sviatkami sa v metropole východu uskutočnilo už siedme pokračovanie regionálnej Jedenástky VsFZ. V

doterajších ročníkoch sa ani raz nestalo, aby niektorí z ocenených hráčov chýbal, no teraz sa tak stalo. Pre pracovné povinnosti chýbal Róbert Štofan, ktorý sa medzi najlepšími hráčmi nášho regiónu objavil aj vlani. Futbalový odborníci odovzdali svoje hlasy, ktoré rozhodli, že tohtoročnej jedenástke sa ocitli hráči siedmich klubov, pričom najväčšie zastúpenie mali hráči zemplínskych celkov. Až šesť z nich sa ocitlo v tejto elitnej spoločnosti treťoligistov a tak sme všetkým laureátom položili tieto otázky.

1. Myslíte si, že Jedenástka VsFZ má svoje opodstatnenie?

2. Sú tieto regionálne jedenástky skutočným zrkadlom

kvality najvyššej regionálnej futbalovej súťaže?

3. Domnievate sa, že môže táto nominácia ovplyvniť vašu kariéru?

Ľubomír Puhák (Čaňa)

1. "Iste je to pekná vec a zároveň je to pekná propagácia futbalu v našom regióne. Táto anketa je motiváciou pre hráčov a zároveň aj odrazový mostík pre odchod do vyššej súťaže. Niečo podobné som zažil pred dvoma rokmi a som rád, že som sa opäť tu dostal. Hráči sa dostávajú do povedomia a o ich služby potom môžu prejaviť záujem tréneri, či iné klubu."

2. "Na túto otázku len ťažko môžem odpovedať, pretože o zložení jedenástky rozhodujú tréneri. Predsa len vidia viac stretnutí ako mi hráči a domnievam sa, že ak sa takto rozhodli bolo to správne. Nemôžem posudzovať vec, na ktorú nemám právo, lebo nevidím všetkých hráčov, iba tých s ktorými hrám."

3. "Nemyslím si, že by táto nominácia zmenila môj futbalový život. Na druhej strane je pravda, že nám niekoľko ponúk z domácich súťaži i zahraničia. Čas však ukáže, pretože je dlhá zimná prestávka a uvidíme ako sa to všetko dopadne."

Patrik Černej (Trebišov)

1. "Je to ocenenie celoročnej práce futbalistu a osobne som rád, že Jedenástka uzrela svetlo sveta. Núti nás to podávať stále lepši e a lepšie výkony, pretože iba tie nám môžu otvoriť cestu sa do nej dostať."

2. "Hráčov si vybrali tréneri, preto ťažko k tomu niečo povedať. Osobne si v nej viem predstaviť aj ďalších trebišovských hráčov, či iných klubov."

3. "Bol by som rád, ak sa niečo zmenilo, ale nechcem sa z klubu nasilu tlačiť preč. Máme dobré podmienky a verím, že aj keď nemáme stanovený jasný cieľ postúpiť urobíme všetko preto, aby sa nám to podarilo."

Branislav Poľacký (Trebišov)

1. "Domnievam sa, že áno, hoci to nie je ohodnotenie všetkých hráčov. Na druhej strane sú hráči v tréningoch i zápasoch poctivejší. Je to ohodnotenie ročnej, alebo polročnej práce a má to svoje miesto v tejto súťaži."

2. "Mal som možnosť si porovnať predchádzajúce ročníky a domnievam sa, že v tej tohtoročnej sú hráči, ktorí sem patria. Vo svojich mužstvách patria medzi najlepších a sú svojím spôsobom aj vodcovské tipy."

3. "Zmeniť asi nie, ale skôr ma môže motivovať k tomu, aby som bol lepší. Samotné ocenenie beriem ako splnenie istého cieľa a tak si musím dať iný."

Peter Košuda (Trebišov)

1. "Je to pekná tradícia a zároveň aj pekné ocenenie, ktoré má svoje opodstatnenie aj na takejto úrovni, ako tretia liga."

2. "To je veľmi subjektívne, pretože niektorému trénerovi sa páči iný hráč. Ťažko povedať, či sú v nej skutočne tí najlepší."

3. "Možno áno, možno nie. V lete som prestúpil do Trebišova a zatiaľ som spokojný. Neviem teraz povedať, no všetko sa môže stať. Pretože ako bolo povedané nikdy nehovor nikdy."

Ľubomír Micák (Ďurkov)

1. "Je to pocta pre hráčov, ktorí sa do nej dostali a výzva pre ostatných aby svojimi výkonmi zaujali trénerov a dostali sa rovnako do nej."

2. "Neviem či sa do tejto nominácie dostali tí najlepší, lebo tých je veľa. Hlasy dávali tréneri a iste vedeli prečo takto hlasovali. Verím, že vyberali tých najlepších."

3. "Vzhľadom k môjmu veku už asi ťažko."

Marcel Korínek (Sp. N. Ves)

1. "Je to veľká motivácia pre hráčov a osobne ma to teší, že som tu opäť. V tejto ankete som sa ocitol už po štvrtý raz a hovorili, že som už inventár...Stále ma to poteší ak sa sem dostanem a je to pre mňa nová motivácia."

2." Nemôžem hovoriť za všetkých hráčov, ale iba za seba. Domnievam sa, že sú v nej tí najlepší hráči, ktorí strieľajú góly a vo svojich celkoch patria k oporám."

3. Nemyslím si, aby to zmenilo môj futbalový život, pretože som tu už bol tri razy a nič sa nestalo. Môžem snáď zmeniť klub ale to snáď asi tak všetko, čo sa môže v mojom prípade zemniť."

Vladimír Bodnár (Stropkov)

1. "Myslím si, že áno, lebo je to hlavne pre mladých hráčov, veľmi dobre, pretože sa môžu prezentovať v tejto jedenástke, aby sa mohli dostať do vyššej súťaže."

2. "Na túto otázku je ťažko odpovedať, ale domnievam sa, že každá z tých doterajších jedenástok, ak by nastúpila na ihrisko dosahovala by dobré výsledky."

3. "Raz sa to už zmenilo, pretože som sa dostal do prvoligového Tatrana Prešov a verím tomu, že ešte nejaká ponuka príde a opäť budem pôsobiť vo vyššej súťaži."

Martin Čižmár (Trebišov)

1. "Vôbec by som nebol proti, ak by taká to jedenástka sa vyhlasovala aj v iných regiónoch. Je to možnosť prezentácie hráčov a domnievam sa, že niečo podobné by mohlo byť aj v druhej lige. Som rád, že niečo také tu máme."

2. Podľa mňa je naša tretia liga je dosť kvalitná, sú v nej viacerí dobrí hráči, ktorí už majú svoje skúsenosti. Tréneri asi vybrali to najlepšie, pretože sa v tejto súťaži pohybujú už dlhší čas a vybrali tých najlepších hráčov."

3. "Všetko to bude závisieť hlavne odo mňa ako aj ľudí, ktorí chodia na futbal. Takého ocenenie je dobrou reklamou pre hráča, lebo sa viac dostane do povedomia trénerov či manažérov."

Miroslav Tóth (Michalovce)

1. "Každé takéto ocenenie má svoje opodstatnenie a je dobrou reklamou pre samotného hráča. V elitnej skupine treťoligistov som bol pred štyrmi rokmi a boli so mnou hráči, ktorí momentálne pôsobia v lige."

2. "Na túto otázku je ťažké odpovedať, pretože každý tréner ktorý sa zapojí do ankety má svoju predstavu a nejaký spôsob hry. Aj preto si vyberá vhodné tipy hráčov pre svoj štýl hry. V tejto súťaži je viac dobrých hráčov, ktorí sa sem nedostali. Domnievam sa, že v každom mužstve je individualita, ktorá by sem patrila. Túto odpoveď by som prenechal na odborníkov."

3. "Neviem, či veľmi zmení. To čo som chcel dosiahnuť sa mi podarilo. Chcel som hrať prvú ligu, čo sa mi podarilo v Česku. Nevzdávam sa možnosti zahrať si opäť v lige, ale o všetko sa ukáže v blízkej budúcnosti."

Marcel Nemčík (Michalovce)

1. "Táto anketa má svoje opodstatnenie, pretože sa v nej môžu prezentovať treťoligový hráči. Domnievam sa, že je to správna vec."

2. "Neviem povedať, pretože som sa vrátil po šiestich rokoch na východné Slovensko. Na druhej strane sú v nej hráči, ktorí vo svojich celkoch sú najlepší tak asi odzrkadľuje silu samotnej súťaže."

3. "Zmeniť už asi nezmení, pretože nie som najmladší, ale je pekné ohodnotenie mojej práce."

Súvisiace články