Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hráči Porta hodnotili podmienky jedným slovom: strašné

Sportnet|Publikované 8. dec 2005 o 00:00

Bratislava - S veľmi dlhým nosom odchádzali z Tehelného poľa futbalisti portugalského majstra z FC Porto. Zo siláckych rečí nakoniec nebolo nič a

nakoniec môžu byť veľmi radi, že uhájili lichotivú remízu. Určite všetkým hráčom, ktorí pricestovali do nášho hlavného mesta, na Bratislavu nikdy nezabudnú.

"Horrible," stručne, krátko, výstižne. Takto začal svoj pohľad na zápas juhoafrický futbalový reprezentant Benni McCarthy. Slovíčko ´strašné, resp. hrozné´ sa skloňovalo viackrát. Nečudo. Zatiaľ, čo naši futbalisti sú vďaka skorému začiatku jarnej časti súťaže na takýchto terénoch priam odkojení, futbalisti FC Porto sa prvých 70 minút aklimatizovali na čudesné podmienky a zostavajúcich 30 minút od vyčerpania nevládali... "Na dobrom teréne a za lepšieho počasia by to bol určite iný zápas. Tieto podmienky hrali do karát domácim, ktorí mali fyzicky disponovanejších hráčov. Bolo vidieť, že sa na tomto teréne lepšie pohybovali, zatiaľ čo my sme sa trápili," dodal McCarthy. Niektorí hráči Fc Porto - Quaresma, Lisandro či Lucho - boli na trávniku úplne stratení. "Vedeli sme, že to bude ťažké. Ukázalo sa, že v konečnom hodnotení nám chýbajú body z domácich zápasov." Najväčšia hviezda Porta Diego si ´liečivé účinky´ bratislavského bahna vyskúšal len v I. polčase. "Boli to podmienky na hranici regulárnosti a nemali nič spoločné s Ligou majstrov. Už počasie bolo veľmi náročné, nehovoriac o teréne, ktorý bol katastrofálny. Nedalo sa vôbec kombinvať, lopta stále uviazla v blate," podotkol Diego. Podobný názor mal i obranca Pepe: "O futbale sa v tomto prípade ani nedá hovoriť." Na otázku o súboji s Vaščákom, keď lopta bola decimetre pred bránkovou čiarou, zaujal diplomatický postoj: "Ťažko hodnotiť túto situáciu. Rozhodca videl celý súboj a zaujal k nemu také stanovisko ako zaujal," mykol plecami Pepe.

Súvisiace články