Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hráči Plešivca poškuľujú po bode

Sportnet|Publikované 9. nov 2006 o 23:00

Plešivec - Piatoligová súťaž sa prehupla do svojej druhej polovice. V predohrávke cestujú Plešivčania do Helcmanoviec. V úvode jesene s nimi doma

remizovali 0:0. Rovnaký výsledok tam pred týždňom uhrali aj futbalisti Krh. Podhradia. Remíza, nech by už bola hocijaká, by potešila aj Plešivčanov. "Bude to ťažký zápas. Už aj preto, že Krásnohorské Podhradie im ukoristilo bod. Radi by sme aj my, ale predpokladám, že domáci neponechajú nič na náhodu, veď druhýkrát za sebou určite nebudú chcieť stratiť body," uviedol kapitán FK Plešivec Adrián Szaniszló. Pred týždňom chýbal v zostave J. Szöllös, teraz to bude v Prakovciach vylúčený M. Gallo. "Cestujeme v sile, akej môžeme. Zrejme kvôli pracovným povinnostiam nebudú k dispozícii Znak a Lipták. Naopak Szöllös je fit a tým sa sila mužstva zvýši. Verím tiež, že dodá pohodu a hlavne to, čo v Prakovciach najviac chýbalo, rozum a presné prihrávky," priblížil A. Szaniszló. Pravdepodobne preskupia rady a možno budú hrať útočnejšie. "To ale bude záležať aj od stavu terénu a toho, kam presunie tréner Pulena. Zrejme mu zmena postu pomôže," myslí si kapitán FK Plešivec. Do Helcmanoviec cestujú Plešivčania s úmyslom schuti si zahrať. Dôležitejším pre nich sa však ukazuje domáci zápas s Ťahanovcami v druhom predohrávanom kole. "No klamal by som, keby som sa nepriznal, že po nejakom tom bode poškuľujeme, veď je to súper, s ktorým sa budeme pasovať o post vypadávajúceho," uzavrel A. Szaniszló.

Na Helcmanovce nemajú dobré spomienky

Pred dvoma rokmi, keď boli Plešivčania tiež účastníkmi V. ligy, vyvrcholila kríza práve v stretnutí v Helcmanovciach. Na zápas cestovali len ôsmi, bez vtedajšieho trénera Š. Szöra. Domáci vyhrali 6:0, pričom na začiatku druhého polčasu klesol počet hráčov Plešivca pod sedem a zápas sa predčasne skončil. "Ten zápas bol v čase našej hlbokej krízy. Zo stretnutia pred odchodom odišli Kakalejčík a Bartuš. Skokan ani nedošiel, ja som bol v treste. Tréner sa otočil na námestí. V bráne bol Horváth a chýbali ešte aj ďalší hráči. No to je už minulosť," zaspomínal A. Szaniszló.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.