Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

V meste býva 305-tisíc ľudí. Titul s hráčmi Pittsburghu oslavovalo až 650-tisíc fanúšikov

Brankár Marc-Andre Fleury urobil jednému z fanúšikov veľkú radosť. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 14. jún 2017 o 20:55

Oslavy mali predohru už v utorok, keď sa prestížna trofej objavila na bejzbalovom zápase.

PITTSBURGH. Niekoľko stotisíc fanúšikov čerstvého víťaza Stanleyho pohára Pittsburghu Penguins oslavovalo v stredu spoločne s hokejistami obhajobu titulu v NHL v uliciach mesta.

Pri oslavách sa nachádzalo v uliciach v centre mesta približne 650-tisíc ľudí. Podľa odhadov mestských úradníkov ide o najväčší sprievod, na ktorom sa zúčastnilo najviac fanúšikov z posledných piatich titulov Pittsburghu v NHL. Oficiálne má mesto len 305 000 obyvateľov.

Sprievod s hráčmi odštartoval predpoludním na Canal Street a skončil pri Point State Park. Počas neho lemovali ulice fanúšikovia a obyvatelia mesta, ktorí mohli pozdraviť hráčov a ich rodiny, realizačný tím a personál tímu.

Zblízka si mohli obzrieť aj samotný Stanley Cup, informovala agentúra DPA.

Fanúšikovia boli nadšení. Pozrite si, ako hráči Pittsburghu oslavovali triumf v NHL: fotogaléria

14.6.2017

Oslavy mali predohru už v utorok, keď sa prestížna trofej objavila na bejzbalovom zápase Pittsburgh Pirates - Colorado Rockies. Čestný nadhod si pred zápasom vyskúšal kapitán Penguins Sidney Crosby.

"Bolo pre mňa veľkým zážitkom priniesť pohár spolu s mojimi spoluhráčmi na tento štadión," povedal Crosby, ktorého si pri nadhode spoluhráči natáčali na svoje mobilné telefóny.

"Bol som nervózny, lebo som počul ten ironický aplauz spoluhráčov. Ale bolo to zábavné," dodal najužitočnejší hráč play-off.

Súvisiace články