Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hráči Donecka sa cítia ako v bojovom režime

Peter Podhradský patrí v každom zápase medzi najvyťaženejších hráčov Donecka. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|Publikované 27. mar 2014 o 17:43

Až vo štvrtok ráno sa tímy Lev a Donbass dozvedeli, že šiesty zápas sa hrá v piatok v Donecku.

BRATISLAVA. Mužstvo Lev Praha vyhralo v stredu večer v Bratislave v piatom zápase 2. kola play off o Gagarinov pohár nad Dobassom Doneck 3:1 a vzápätí v kabínach oboch tímov znela hlavná otázka: Kde sa bude hrať šiesty duel tejto série? Lev si želal, aby sa aj v piatok pokračovalo na slovenskom ľade v Slovnaft aréne, Donbass požiadal vedenie KHL o možnosť hrať doma.

Keď vo štvrtok ráno prišiel z Moskvy pokyn, že sa bude hrať na Ukrajine, na jednej strane bolo cítiť úľavu, na druhej prekvapenie i hnev.

Podhradský chcel hrať v Donecku

„My sme už od série prvého kola s Rigou neustále zbalení a pripravení na presun do iného mesta. Takpovediac sme v bojovom režime,“ vystihol situáciu hráčov Donbassu slovenský obranca Peter Podhradský. Mužstvo sa po zápase s Levom vyspalo v Bratislave a včera popoludní sa výprava letecky presunula do Donecka.

Pre napätú politickú situácie na Ukrajine musel Donbass už siedmy zápas série s Rigou hrať „doma“ v Bratislave a potom si prenajal Slovnaft arénu aj na dva súboje play off s Levom.

„Zahrať si v play off o Gagarinov pohár na Slovane, kde som hokejovo vyrastal, bolo pre mňa príjemné, ale radšej som, že môžeme nastúpiť pred našimi fanúšikmi v Donecku, kde sme odohrali celú základnú časť,“ povedal 34-ročný Podhradský.

Rodinu s dvomi deťmi má počas sezóny v Bratislave, teraz si ju vo voľnom čase mohol užiť do sýtosti. „Spoluhráčom sa na Slovensku páčilo, ale tiež si želali, aby sme aspoň jeden zápase s Levom mohli hrať v našej hale Družba. Z hľadiska bezpečnosti nebol predtým na hokeji žiadny problém a verím, že tak tomu bude aj teraz.“

Donbass chce vyhrať, vyrovnať sériu na 3:3 a vynútiť si rozhodujúci siedmy zápas. Až po play off bude Podhradský riešiť možnosť prípadného návratu do reprezentácie.

Dar mládeži Slovana

Pred štvrtkovým odchodom výpravy zo Slovenska venoval ukrajinský klub Slovanu 50-tisíc eur na mládež, symbolický šek odovzdali slovanistom kapitán Donbassu Ruslan Fedotenko a brankár Ján Laco.

„Ide o prejav osobnej vďaky vášmu klubu, ktorý nám v ťažkej situácii pomohol a vytvoril počas domácich stretnutí žičlivé prostredie,“ povedal kapitán Donecka.

Lev sa dostal do stresu

„Nebolo to príjemné prebudenie. Dozvedeli sme sa, že máme letieť do Donecka, čo tu nikto nečakal,“ cituje portál hokej.cz kapitána HC Lev Jiřího Novotného zo štvrtkového rána v bratislavskom hoteli. „Nezostáva nám nič iné, len to akceptovať.“

Rozhodnutie vedenia KHL o šiestom zápase v Donecku pražský tím zaskočilo. Veď ešte v stredu organizačný šéf ligy Dmitrij Kurbatov označil konanie zápasu v Donecku za veľmi riskantné. Na druhý deň to už neplatilo. Necestovať na Ukrajinu by pre Lev znamenalo riskovať kontumáciu 0:5 a pokutu milión rubľov (cca 25-tisíc eur).

Pražský klub musel narýchlo vybavovať letecký presun z Bratislavy, niektorým hráčom bolo treba z Prahy priviezť cestovné doklady. Ak Donbass v piatok večer zvíťazí, rozhodujúci siedmy zápas sa bude hrať v nedeľu v Prahe.

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.