Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Hráči desaťročia anglickej ligy - Shearer a Cantona

SITA|15. apr 2003 o 16:17

LONDÝN 15. apríla (SITA) - Predstavitelia anglickej futbalovej ligy - FA Premier League pri príležitosti 10. výročia založenia novej podoby štruktúry súťaže udelili viacero výročných ocenení. Najlepším anglickým Hráčom desaťročia sa stal útočník Newcastlu

United Alan Shearer, zatiaľ čo cenu pre najlepšieho zahraničného futbalistu desaťročia získal Francúz Eric Cantona. Celkového víťaza ankety vyhlásia do 27. apríla tohto roku.

O laureátoch hlasovali fanúšikovia zo 184 krajín na oficiálnej stránke súťaže www.premierleague.com. Alan Shearer, ktorý získal v roku 1996 titul v drese Blackburnu Rovers, prevezme aj Cenu za výnimočný prínos v ligovej súťaži, Cantonu zase vymenovali do najlepšej Jedenástky desaťročia, v ktorej je päť Angličanov a päť Francúzov. Trénerom desaťročia sa stal Sir Alex Ferguson, ktorý by mal dostať aj cenu za najvyšší počet zápasov na lavičke. Najviac duelov ako hráč zas absolvoval Gary Speed z Newcastlu. Brankárom s najvyšším počtom zápasov s čistým kontom je David Seaman. Kompletný výpočet ocenení zverejnili predstavitelia FA Premier League na svojej internetovej stránke. Už cez víkend prebehli v médiach informácie o najkrajšom góle desaťročia, najlepšom brankárskom zásahu a najkrajšom zápase desaťročia FA Premier League. "Keď sa 15. augusta 1992 súťaž rozbehla, málo ľudí si vedelo predstaviť ako rýchlo sa dostane na dnešnú úroveň. Teraz sedíme a hodnotíme uplynulých desať rokov, počas ktorých turniketami na štadiónoch prešlo 113 miliónov fanúšikov a videlo 10 000 gólov. V našej súťaži nastúpili futbalisti z 82 krajín sveta v 34 rozdielnych mužstvách. Prvá desaťročnica dopadla výnimočne dobre a toto hlasovanie bolo príležitosťou pre fanúšikov, aby vyjadrili svoje názory na súťaž, ktorej atmosféru vytvárajú práve oni," povedal výkonný riaditeľ FA Premier League Richard Scudamore.


pp;de;ru

Súvisiace články