Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hráč strieľal na odkrytú bránu, brankár vytiahol senzačný zákrok

(Autor: Twitter)
Sportnet|Publikované 17. jan 2016 o 06:22

To bol teda zákrok, rozplýval sa komentátor. Brankár Edmontonu Cam Talbot chytil v zápase proti Calgary takmer istý gól.

BRATISLAVA. Najprv vyrazil strelu hráča súpera vedľa pravej žrde. Ten ale pohotovo zareagoval a zadovkou vrátil puk pred bránkovisko.

T. J. Brodie z Calgary mal pred sebou už odkrytú bránu.

Gólman Edmontonu Oilers Cam Talbot však vytiahol senzačný zákrok. Natiahol ľavú ruku a puk chytil do svojej lapačky. Zabránil prakticky istému gólu.

"To bol teda zákrok," rozplýval sa komentátor.

Talbot mal napokon významný podiel na víťazstve svojho tímu. Kryl tridsaťjeden z tridsiatich dvoch striel hokejistov Calgary. Ako jediný ho dokázal prekonať už v jedenástej minúte Sam Bennett.

Oilers zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch. V rozstrele Talbot zlikvidoval všetky tri pokusy súpera. A vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Cam Talbot podal výborný výkon. FOTO - SITA/AP.

Skvelý zákrok predviedol aj brankár Bostonu Bruins Tuukka Rask. Za stavu 1:1 v prvej tretine sa odrazil puk pred k Peterovi Hollandovi. Hoci sa už nachádzal z uhla, mieril do odkrytej brány.

Rask sa však vrhol po strele a zachytil puk do lapačky.

Boston nakoniec zdolal Toronto Maple Leafs 3:2 a vybojoval druhý triumf v priebehu dvoch dní. Zdeno Chára prispel k zisku dvoch bodov asistenciou.