Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hrabušická lekcia z efektivity

(Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 24. apr 2016 o 22:00

Jarná výborná séria Nálepkova sa skončila na domácom trávniku. Hostia dvakrát poriadne vystrelili na bránu a boli z toho tri body.

NÁLEPKOVO. Piate jarné kolo skôr na Spiši pripomínalo posledné jesenné. Cestou na zápas Nálepkovo – Hrabušice hostia prechádzali zasneženou krajinou v susednej obci Hnilčík.

Počas celého derby stretnutia našťastie nesnežilo, ale hralo sa za sychravého počasia. Uzimených divákov piatoligový futbal hrial.

Spravodlivejšia remíza

Zo spišských zástupcov mali po štyroch kolách v 5. lige Podtatranskej najlepšiu bilanciu Nálepkovčania. Prvé tri kolá zhodne vyhrali 3:1, pred týždňom vonku zvíťazili 1:0 a tak víťaznú sériu chceli potiahnuť aj proti lídrovi tabuľky.

„Bol to asi najvyrovnanejší domáci zápas tejto sezóny. Šance sme mali na vyrovnanie. V druhom polčase sme ich ani nepustili k našej bráne. Nevyšlo nám to. Remíza by bola určite spravodlivá. Dostali sme lacné góly. Dokonca ten druhý bol po mojej chybe, keď som stratil loptu v strede ihriska a po rýchlom brejku hostia skórovali. Spoluhráčom sa za tento moment ospravedlňujem,“ povedal po prehre 1:2 hnací motor nálepkovského útoku Patrik Bobák.

Po štyroch víťazstvách tak Nálepkovčania utrpeli prvú porážku, ale za predvedený výkon proti vedúcemu mužstvu 5. ligy Podtatranskej sa vôbec nemuseli hanbiť. Zo všetkých strán sa po zápase ozývalo, že to mala byť spravodlivá remíza. Futbal sa však hrá na góly, nie na šance.

„Nevadí, ideme ďalej. Sme opäť výborné mužstvo. Bojujeme jeden za druhého a chce to len čas, aby sme sa otriasli z tejto prehry a pokračovali v načatých dobrých jarných výkonoch,“ zdôraznil v derby dobre hrajúci Patrik Bobák zo Slovana Nálepkovo.

Po Smižanoch opäť prvý tím tabuľky cestoval von za svojím súperom. Na Hrabušice sa chce každý vytiahnuť.

Nálepkovčania sa už záchranárskych bojov vôbec nemusia strachovať, ale túžba poraziť prvého bola veľmi veľká.

Početná enkláva fanúšikov povzbudzovala svojich, ale aj zdravo hecovala domácich. Aj keď si po záverečnom hvizde hlavný rozhodca Pavlovský toho vypočul neúrekom, emócie postupne opadli a všetci aktéri odchádzali domov ako starí dobrí kamaráti.

„Bolo to napínavé derby. Nálepkovčania mali dosť šancí na strelenie gólu. Hlavne v druhom polčase hrozili po rohových kopoch a štandardných situáciách. Z našej strany to bola lekcia z efektivity. V prvej časti hry sme strelili dva góly a to pomohlo. Naozaj, dve poriadne strely na bránu a strelili sme z nich dva góly. V závere sme sa báli o výsledok, dobre a pozorne sme bránili. Naladili sme sa na správnu vlnu po prehre v Smižanoch a teraz to treba potvrdiť v ďalšom kole s Prakovcami,“ dodal hráč Hrabušíc Dominik Džadoň.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.