Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hrabčákov štart zatiaľ nejasný

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Veľké Kapušany V ostatnom treťoligovom vystúpení Veľkých Kapušian si v bráne Energetiku odkrútil majstrovskú premiéru mladý brankár Tóth. V

ouvertúre si nepočínal zle, súperových útočníkov viackrát vychytal, ale jediný gól zápasu padol práve po jeho zaváhaní. Šancu dostal preto, lebo dovtedajšia brankárska jednotka Milan Hrabčák utrpel nepríjemné zranenie členka. "Mal som na ňom nepríjemný výron a navyše veľkú krvnú podliatinu. Stalo sa to v priebehu minulého týždňa, trénovali sme v neďalekých Kapušianskych Kľačanoch. Po výskoku som neprirodzene dopadol na nohu a pocítil som veľkú bolesť. Bolo to nepríjemné a hneď som vedel, že je zle," objasnil Milan Hrabčák situáciu, ktorá predchádzala nepríjemnému zraneniu. V Lipanoch bol len v úlohe diváka a Energetik mal na ihrisku Odevy na súpiske len jediného gólmana. Aj podľa Milana Hrabčáka si Tóth nepočínal zle, vzhľadom nato, že bol v treťoligovom dianí medzi seniormi prvý raz, výkonom uspokojil. "Už v pohárovom súboji v Topoľanoch nás viackrát podržal a rovnako sa mu darilo aj v Lipanoch. Bol príjemným prekvapením našej hry, aj keď sa nevyhol veľkej chybe. Bola to zrejme daň za jeho malé skúsenosti," zastal sa spoluhráča.

Momentálne sa členok Milana Hrabčáka pomaly dáva do poriadku a každým dňom je menej bolestivejší. V otázke nedeľňajšieho štartu je však brankársky dlháň zdržanlivý. Stačí jeden nevydarený pohyb a nepríjemná bolesť sa môže vrátiť "Ťažko povedať do nedele je ešte veľa času a dovtedy sa môže stať všeličo. Keby som aj mohol nastúpiť, neviem, či mi dá tréner Rusnák šancu. Mladý Tóth nezachytal v Lipanoch zle, rozhodnutie je teda na ňom. Ak však dostanem príležitosť, budem sa snažiť nesklamať jeho dôveru," prezradil dvadsaťpäťročný brankár.

V nedeľu pôjde Veľkým Kapušanom v súboji proti Lokomotíve Košice o veľa. V stretnutí tabuľkových susedov majú body dvojnásobnú cenu a zvlášť v prípade Energetiku, ktorý sa nedokáže vonku veľmi presadiť, by boli veľmi vítané. "Cestujeme na pôdu súpera, kde síce nemáme čo stratiť, ale patrilo by sa už aj čosi získať. Lokomotíva má mladé a behavé mužstvo, ktoré bude chcieť potvrdiť bod z prešovskej pôdy. Ako ste spomínali, sme tabuľkoví susedia a body z tohto súboja by sa nám zišli. Verím, že sa konečne na ihrisku súpera presadíme," dodal Milan Hrabčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.