Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hrá sa o šesť bodov

Sportnet|Publikované 24. okt 2008 o 22:00

MFK Snina zatiaľ vo IV. lige, skupina Sever, neochvejne kraľuje. V trinástich kolách je stále bez prehry, jediným zakopnutím bola remíza v Bystrom.

Zajtra sa zverenci Pavla Diňu predstavia vo Svite, u nováčika, ktorý je šťukou súťaže na druhom mieste tabuľky.

SNINA. Po uplynulom víkende ostali futbalisti MFK Snina posledným Mohykánom regionálnych súťaží. Na mysli máme skutočnosť, že iba zverenci hrajúceho trénera Pavla Diňu v jeseni stále neokúsili trpkosť prehry.

Bilancia teší

Spočiatku držali nulovú bilanciu aj piatoligiosti Pakostov, Medzilaborce i Bard. Nová Ves, neskôr ostala nedotknutá trojica, po zaváhaní V. Revíšť sa hrdili čistým štítom už iba Lastomír a Snina. Účastník V. ligy, sk. Juhovýchod si však už prvú prehru jesene zaknihoval. "Samozrejme, že našu bilanciu všetci, teda ja ako tréner, hráči i vedenie klubu, vnímame pozitívne. Darilo sa nám v súťaži i pohári, čakajú nás ešte dve náročné kolá, verím, že ich výsledkovo zvládneme," vyjadril prianie Pavol Diňa.

x

Záver ako remeň

Vychádzajúc z oficiálneho vyžrebovania jesennej časti, futbalisti MFK Snina sa zajtra predstavia vo Svite, ktorý je v tabuľke aktuálne druhým celkom, následne ich doma čaká derby so susedným Stakčínom, teda zápas, ktorý má stále svoj cveng. Tento sninský súper je zatiaľ štvrtý. Pre Sninčanov teda záver jesene ako remeň. A to sa k nemu ešte môže pridať (ak počasie dovolí) predohrávka jarného kola, keď pod Sninský kameň pricestujú Šarišania z N. Šebastovej.

Berú aj bod

Jediné zaváhanie doterajšej časti sezóny si Sninčania po bezgólovej remíze pripísali na pôde nováčika v Bystrom. K nováčikovi cestujú opäť, tentokrát ale pod Tatry. "Silu súpera nepoznáme, no máme k dispozícii zostavu, v akej hráva, takže aspoň niečo. Keďže mu patrí druhé miesto, v kádri musí byť kvalita, na druhej strane už Sviťania doma zaváhali, čo znamená, že majú aj slabé miesta. Pohárová cesta jesene je už za nami, trochu sme si oddýchli, verím, že zápas zvládneme. Spokojný budem aj s bodom, lebo každý dovezený bodík, tobôž od druhého v tabuľke, sa ráta," naznačil zámery hrajúci tréner Pavol Diňa. Návod, ako hrať úspešne s nováčikom na jeho pôde si môžu vziať Sninčania od susedov zo Stakčína, ktorí pod Tatrami vyhrali vysoko 5:1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.